Na stronach internetowych Blizzarda opublikowano szereg ogłoszeń o pracę, sugerujących, że kalifornijski oddział studia pracuje nad projektem, w którym pojawi się tryb kooperacji i elementy RPG.

Użytkownicy forum Battle.net odkryli, że firma poszukuje między innymi starszego inżyniera oprogramowania. Deweloper miałby zająć się między innymi tworzeniem stabilnej infrastruktury sieciowej łączącej ze sobą „graczy z całego świata” (dzięki, PC GamesN).

Uwagę zwracają wymagania dodatkowe - od kandydata oczekuje się „pasji do gier kooperacyjnych, RPG i planszówek”, co może oznaczać, że tytuł położy nacisk na współpracę i rozwój postaci. Poza tym potencjalny pracownik powinien „nie bać się niedźwiedzi”.

01
Następna po Overwatch gra Blizzarda będzie „wypełniona akcją”

W związku z tą samą produkcją Blizzard szuka głównego projektanta poziomów. Do obowiązków należałaby współpraca z innymi członkami zespołu nad „budowaniem” świata gry. Możliwe więc, że pozycja nie jest kontynuacją dotychczasowych serii, a nową marką.

Studio chce zatrudnić także starszych inżynierów odpowiedzialnych za grafikę, sztuczną inteligencję i animację, dyrektora artystycznego oraz starszego ilustratora. W ogłoszeniach stwierdzono, że projekt jest tytułem „wypełnionym akcją” i zaoferuje „unikalny styl wizualny”.

Nie jest to pierwsza powiązana z tajemniczą grą rekrutacja, którą prowadzi Blizzard. W przeszłości firma poszukiwała osób zainteresowanych produkcjami nastawionymi na rywalizację między graczami i projektanta rozgrywki związanej z kierowaniem pojazdów.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.