AMD pomaga Microsoftowi w rozwoju technologii „grania w chmurze”

Na potrzeby nowej konsoli?

Dyrektor generalna AMD - doktor Lisa Su - oznajmiła, że producent procesorów i kart graficznych pomaga Microsoftowi w rozwoju technologii umożliwiającej granie w tak zwanej „chmurze”.

Na antenie stacji telewizyjnej CNBC menedżerka przyznała, że firma „blisko współpracuje” z koncernem z Redmond nad zastosowaniem wspomnianych rozwiązań w konsolach. Podkreśliła jednak, że efekt zobaczymy za około 3 lub 5 lat (dzięki, PC GamesN).

Niewykluczone, że wypowiedź Su dotyczy następcy Xboksa One. Z nieoficjalnych informacji sprzed kilku tygodni wynika, że Microsoft przygotowuje dwie wersje platformy: tradycyjną i opartą właśnie na „chmurze”.

01
Niewykluczone, że AMD pomaga w pracach nad następcą Xboksa One

Drugi model miałby być ponoć tańszym oraz lżejszym urządzeniem z mniejszą ilością podzespołów. Gry uruchamiałyby się na zewnętrznych serwerach, a sprzęt posłużyłby do odbierania sygnałów z kontrolera, przesyłania obrazu do ekranu i obliczania kolizji przedmiotów w wirtualnym świecie.

Na tegorocznych targach E3 koncern z Redmond ogłosił, że pracuje nad nowymi konsolami, choć nie ujawnił żadnych dokładnych szczegółów. Analitycy uważają, że platforma zadebiutuje w 2020 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami