Dyrektor generalna AMD - doktor Lisa Su - oznajmiła, że producent procesorów i kart graficznych pomaga Microsoftowi w rozwoju technologii umożliwiającej granie w tak zwanej „chmurze”.

Na antenie stacji telewizyjnej CNBC menedżerka przyznała, że firma „blisko współpracuje” z koncernem z Redmond nad zastosowaniem wspomnianych rozwiązań w konsolach. Podkreśliła jednak, że efekt zobaczymy za około 3 lub 5 lat (dzięki, PC GamesN).

Niewykluczone, że wypowiedź Su dotyczy następcy Xboksa One. Z nieoficjalnych informacji sprzed kilku tygodni wynika, że Microsoft przygotowuje dwie wersje platformy: tradycyjną i opartą właśnie na „chmurze”.

01
Niewykluczone, że AMD pomaga w pracach nad następcą Xboksa One

Drugi model miałby być ponoć tańszym oraz lżejszym urządzeniem z mniejszą ilością podzespołów. Gry uruchamiałyby się na zewnętrznych serwerach, a sprzęt posłużyłby do odbierania sygnałów z kontrolera, przesyłania obrazu do ekranu i obliczania kolizji przedmiotów w wirtualnym świecie.

Na tegorocznych targach E3 koncern z Redmond ogłosił, że pracuje nad nowymi konsolami, choć nie ujawnił żadnych dokładnych szczegółów. Analitycy uważają, że platforma zadebiutuje w 2020 roku.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.