Jest to pierwsza misja poboczna, którą możesz wykonać w trakcie gry.

Będzie polegała na udzieleniu pomocy pewnemu mężczyźnie, którego syn jest wykorzystywany do ciężkiej pracy przez lokalnych najemników.

Zadanie to pojawi się na mapie w trakcie pobytu w wiosce Kuwak Yaku.

Dowiesz się tu o Omarze, który wykorzystuje tubylców do niewolniczej pracy.

Zacznij od udania się do niego (1) i porozmawiania z mężczyzną.

Omar przebywa w jednym z domków w centrum wioski. Kiedy się do niego zbliżysz będziesz świadkiem pewnej sceny, z której łatwo wywnioskować, że rozmówca nie jest zbyt przyjemną personą

d001

Kolejnym krokiem będzie odwiedzenie Marco (2). Mężczyzna powie, że jego syn jest zmuszony do ciężkiej pracy w dżungli. Celem Lary będzie uwolnienie młodzieńca i rozprawienie się z bandytami. Wyrusz na północ i zlokalizuj przejście znajdujące się pod gałęziami (3).

d002

Skorzystaj z niego i ruszaj przed siebie. W pewnej chwili spotkasz chłopca o imieniu Pablo, który okaże się synem Marco. Po tym, jak Lara odeśle chłopaka do ojca, kontynuuj marsz przez błoto.

W końcu dotrzesz do obozu przeciwników (4). Po tym, jak dokonają egzekucji, rozejdą się. Możesz z łatwością po cichu wyeliminować pierwszą czwórkę - pamiętaj tylko, aby ukrywać się w krzakach. Załatw przeciwnika przed tobą, a potem drugiego przy generatorze. W przypadku dwóch ostatnich poczekaj na dogodny moment i wykończ jednego po drugim.

d003

Do głównej części obozu możesz dostać się z lewej strony (korzystając z drzewa) lub z prawej (wchodząc po schodach). Przykładowo przeprowadzony atak od strony schodów może wyglądać następująco:

  • Zabij po cichu rywala na szczycie schodów (5).
  • Zakradnij się do małej konstrukcji i rozpraw się z drugim rywalem (6).
  • Kolejnego (7) możesz zastrzelić z łuku, gdy będzie szedł w lewo.
  • Dwóch ostatnich (8) również możesz załatwić z łuku lub przy pomocy karabinu.

Uwolnij więźniów znajdujących się z prawej strony. Zanim opuścisz obóz warto go przeszukać oraz wyważyć kratę do jaskini z prawej, ponieważ w środku znajdziesz artefakt. Następnie wróć do Marco (2), co zakończy misję.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.