Spider-Man - Kropla, która przelała czarę

Misja główna: jak zatrzymać dźwig (żuraw) i zniszczyć helikopter.

W poprzedniej misji, Na sofce, ucięliśmy sobie drzemkę w związku z dość nagłą, choć łatwą do przewidzenia eksmisją. Byliśmy także świadkami szybkiego opuszczenia miasta przez pana Li. Nieco później zostanie odblokowana kolejna misja głównego wątku fabularnego - Kropla, która przelała czarę.

Okazuje się, że Demony coś knują na jednym z placów budowy Fiska. Udajemy się więc we wskazane miejsce, aby przyjrzeć się sprawie lepiej. Po dotarciu na miejsce uruchomi się scenka przerywnikowa, w której okaże się, że Demony zajęły teren Fiska.

Po odzyskaniu kontroli nad postacią musisz dostać się we wskazane miejsce budowy. Oczywiście teren jest oblegany przez Demony, a więc najpierw będziesz musiał się ich pozbyć w dowolny sposób. Możesz próbować działać po cichu, przekradając się za różnymi przedmiotami (1) na placu budowy.

188

Wszystko jednak - prędzej czy później - prawdopodobnie sprowadzi się do otwartej walki. Pokonaj więc wszystkich, po czym wskocz przez dziurę w szklanej ścianie (2). Wówczas będziesz świadkiem kolejnej sceny przemocy. Zainterweniujesz, aby uratować człowieka Fiska.

Rozpraw się z grupą przeciwników, po czym nawiążesz połączenie z samym Fiskiem. Ten postawi dość mocne warunki i poprosi cię o uratowanie pozostałych jego ludzi z terenu budowy. Ruszaj więc na swojej pajęczej sieci do dowolnego, żółtego znacznika (3) - w każdym z tych miejsc rozpocznie się walka z różnorodnymi grupami nieprzyjaciół.

189

Potyczki w swoim założeniu nie będą niczym zaskakującym. W pewnym momencie jednak uruchomi się krótki przerywnik, w którym podleci helikopter. Wyskoczy z niego demoniczny osiłek - wróg odporny na wiele ataków i dysponujący niebezpiecznymi ciosami. Walkę z nim rozpoczynaj od wystrzeliwania sieci (4). Wówczas doskakuj do niego i wykonuj serię ciosów.

Na większych przeciwników skuteczne jest także używanie wszelkiej maści gadżetów i przedmiotów do rzucania - korzystaj więc z otoczenia i chwytaj różne rzeczy za pomocą L1+R1. Po uratowaniu wszystkich ludzi Fiska, dostaniesz polecenie, aby udać się na dach, gdzie wyląduje helikopter.

Jak zatrzymać dźwig (żuraw) i zniszczyć helikopter?

Sekwencja ze śmigłowcem w Spider-Man na PS4 to etap bardzo zręcznościowy, zawierający w sobie tak zwane sekwencje QTE (z ang. quick time event). To fragmenty gry, w których w odpowiednim momencie musisz wciskać wyświetlane na ekranie przyciski. Po krótkiej scence musisz najpierw zatrzymać upadający żuraw.

Podczas gdy postać będzie biegła w kierunku góry konstrukcji, na ekranie zauważysz wyświetlony przycisk X. Naciśnij go jednak dopiero wtedy, gdy zewnętrzny okrąg zbliży się do tego małego, jasno niebieskiego w środku. Jeśli zrobisz to za szybko lub za późno, dźwig runie na ziemię i będziesz musiał zaczynać sekwencję od nowa.

190

Kolejny etap polega na tym samym - wciśnięciu X w odpowiednim momencie. Nie daj się jednak zwieźć pozorom - nastąpi to bardzo szybko, a okrąg będzie kurczył się błyskawicznie. Bądź zatem maksymalnie skupiony.

191

Następnie raz jeszcze (trzeci z kolei) wciśnij X i przygotuj się na błyskawiczne działanie. Masz bowiem niecałą sekundę na wciśnięcie kółka na padzie, aby zatrzymać pędzący fragment z hakiem, jak na poniższym obrazku.

192

Następnie odzyskasz pełną kontrolę nad postacią. Zmierzaj zatem za uciekającym śmigłowcem. Jeśli go zgubisz, zerknij na mini mapę w prawym dolnym rogu, gdzie zauważysz czerwoną ikonę helikoptera. W pewnym momencie zaczną ostrzeliwać cię z wyrzutni rakiet. Po prostu nadal pozostawaj w ruchu i zmierzaj za śmigłowcem.

W pewnym momencie na żółtej skrzyni podczepionej pod helikopterem zauważysz ikonę trójkąta. Naciśnij wówczas przycisk na padzie, aby wskoczyć na skrzynię. Po krótkim przerywniku znajdziesz się w środku budynku. Biegnij przed siebie, unikając przy tym spadających elementów konstrukcji, a na samym końcu - gdy zobaczysz helikopter - wciśnij wyświetlony przycisk, czyli trójkąt.

W ten sposób znajdziesz się pod śmigłowcem. Bądź skoncentrowany i wykonaj unik, gdy nad przeciwnikiem zauważysz czerwoną ikonę kółka (5).

193

Następnie, za pomocą lewego drążka, przeskocz na lewą stronę śmigłowca. Wyłoni się z niego przeciwnik (6), od którego również wykonaj unik. Gdy uda ci się to zrobić, przeskoczysz w okolicę silnika. Wówczas szybko wciskaj wyświetlony przycisk, czyli kwadrat - tak jak na poniższym obrazku.

194

Po oderwaniu osłony silnika wykonaj raz jeszcze unik od ataku przeciwnika, po czym przeskocz na drugą stronę śmigłowca i wykonaj dokładnie taką samą sekwencję. Następnie, po krótkiej chwili, w odpowiednim momencie wciśnij jednocześnie przyciski L2 i R2, jak na poniższym obrazku (7).

195

Następnie czeka cię sekwencja polegająca na zatrzymaniu śmigłowca. Gdy zauważysz na ekranie ikonę lewego drążka (8), skieruj go w stronę błękitnego okręgu. Gdy się tam znajdzie, naciśnij wyświetlony przycisk, czyli R1. Następnie, gdy helikopter zacznie spadać, jak najszybciej wciskaj naprzemiennie L2 i R2.

Dzięki temu złapiesz pozostałości śmigłowca w sieć i uratujesz cywilów. Pamiętaj, aby dobrze zapamiętać wszystkie sekwencje - jakikolwiek błąd będzie powodował porażkę i konieczność zaczynania zadania od ostatniego punktu kontrolnego. Po przerywniku filmowym ta emocjonująca misja dobiegnie końca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami