Wiedźmin - ogłoszenie castingowe ujawnia wymagania do roli Ciri w serialu Netflixa

Lwiątko z Cintry.

W serwisie National Youth Theatre opublikowano ogłoszenie castingowe do roli Ciri w realizowanym dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin”. Tekst ujawnia wymagania dotyczące aktorki, która miałaby wcielić się w bohaterkę.

Twórcy chcą, aby Lwiątko z Cintry - postać w wieku 13-14 lat - zagrała dziewczyna mająca nie więcej niż 18 lat. Kandydatka powinna być też „BAME”, a takim skrótem określa się czarnoskórych, azjatyckich lub przedstawicieli innych mniejszości etnicznych.

Z ogłoszenia wynika też, że zdjęcia do serialu rozpoczną się 18 października, a więc nieco wcześniej niż pierwotnie planowano. Odbędą się w węgierskim Budapeszcie i potrwają do końca maja przyszłego roku.

wiedzmin_ciri_serial
Ciri w serialu Netflixa może być przedstawiona nieco inaczej niż w grach

Póki co ujawniono jednego członka obsady - w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. Aktor znany jest między innymi jako Superman z filmów DC, August Walker z „Mission Impossible” czy też występów w serialu „Dynastia Tudorów”.

Serial „Wiedźmin” na platformie Netflix zadebiutuje w 2019 roku. Pierwszy sezon złoży się z ośmiu odcinków, które nakręcą reżyserzy „Gry o Tron” i „Luke Cage”.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami