Twórcy Red Dead Redemption 2 chcą, by gracz zapomniał, że jest w wirtualnym świecie

Immersja najważniejsza.

Twórcy Red Dead Redemption 2 ze studia Rockstar ujawnili, że pracując nad projektem starali się uczynić wirtualny świat na tyle wiarygodnym, by podczas rozgrywki gracz „zapomniał, że gra”.

Dyrektorzy artystyczni produkcji - Josh Bass i Aaron Garbut - udzielili wywiadu portalowi The Hollywood Reporter. W rozmowie stwierdzili, że konsole obecnej generacji pozwoliły deweloperom znacząco zwiększyć głębię i stopień interakcji z otoczeniem.

- Kiedy po raz pierwszy wchodzimy do miasta i widzimy mieszkańców załatwiających swoje sprawy, budujących domy, sprzedających gazety i spędzających wspólnie czas, natychmiast uświadamiamy sobie, że w grach z otwartym światem nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy podobnego poziomu szczegółowości - tłumaczy Garbut.

- Widząc chatkę na wzgórzu, wiemy, że znajduje się w niej coś interesującego, bo może trafimy na tajemnicę lub spotkamy właściciela i wplączemy się w coś. To właśnie nowy obszar, gdy nie jesteśmy pewni, czy przed chwilą wykonaliśmy misję, czy też nie - dodaje deweloper.

Akcję produkcji osadzono przed wydarzeniami z pierwszej części. Gracze pokierują Arthurem Morganem z gangu Dutcha. Kilka dni temu twórcy opublikowali grafiki pokazujące członków ugrupowania.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami