Red Dead Redemption 2 skupi się na Arthurze Morganie, ale nie było jasne, czy pojawi się możliwość pokierowania innymi bohaterami. Twórcy potwierdzili jednak, że w przeciwieństwie do GTA 5 wcielimy się tylko w jedną postać.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter dyrektor artystyczny projektu - Josh Bass - wyjaśnił, że ograniczenie produkcji do jednego podopiecznego znacznie lepiej pasuje do opowieści rozgrywającej się na Dzikim Zachodzie.

- Arthur żyje i walczy wspólnie z innymi członkami gangu Van der Linde'a, a to grupa pełnowymiarowych postaci związanych ze sobą. To jednak opowieść o Arthurze, w którego skórze mocno umieszczamy graczy w momencie, gdy wraz z towarzyszami próbuje poradzić sobie z gwałtownie zmieniającym się światem - tłumaczy deweloper.

Produkcja osadzona jest 12 lat przed wydarzeniami zaprezentowanymi w poprzedniej części. Jednym z sojuszników Morgana będzie więc John Marston - główny bohater pierwszej odsłony cyklu - wraz z którym należy do ugrupowania Dutcha.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.