Projektanci debiutującego dziś na rynku Spider-Man ze studia Insomniac Games przyznali, że w przyszłości chcieliby przygotować następną produkcję opartą na zewnętrznej marce.

Odpowiedzialny w zespole za kontakt z fanami James Stevenson w rozmowie z serwisem Fandom stwierdził, że ekipa jest „otwarta na zrobienie kolejnej gry na licencji”. Niewykluczone więc, że deweloperzy stworzą kontynuację przygód Pajączka lub inny tytuł z superbohaterami.

Przedstawiciel Insomniac Games zapewnił również, że współpraca z Marvelem układała się wzorcowo. Firma nie ograniczała kreatywności autorów w sposobie przedstawienia słynnego pajęczego herosa.

- Nie było jednak tak, że chcieliśmy znacznie odejść od tego, co czyni Spider-Mana świetnym. Musiało to być autentyczne doświadczenie, więc możliwość skonsultowania się z ludźmi, którzy znają postać tak dobrze i zachęcają do ulepszania gry, była pomocna - wyjaśnia Stevenson.

Warto zaznaczyć, że obecnie powstaje produkcja poświęcona Avengers - grupie superbohaterów Marvela. Nad projektem pracują Crystal Dynamics i Square Enix, ale póki co nieznane są żadne szczegóły.

Spider-Man dostępne jest wyłącznie na PS4.

Zobacz: Spider-Man - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki