FIFA 19 - premiera i najważniejsze informacje

Edycje specjalne, FUT, gameplay i nowości.

FIFA 19 to kolejna odsłona najpopularniejszej serii gier sportowych. Fani ponownie otrzymują największy zestaw licencjonowanych drużyn, klubów oraz lig z całego świata.

Jak co roku, twórcy postarali się o lekkie odświeżenie formuły rozgrywki. Tym razem otrzymujemy też kilka interesujących nowości w zakresie dostępnych trybów.

Gracze mogą liczyć na tryb fabularny, tradycyjną opcję gry przy jednym ekranie ze znajomymi, multiplayer i FUT.

  • Premiera: 28 września 2018 (wczesny dostęp już od 20 września)
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: EA Sports
  • Wydawca: EA

Zobacz też:

Premiera i edycje gry

FIFA 19 debiutuje 28 września 2018 roku na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Abonenci EA Access oraz Origin Access mogą pobrać próbną wersję już 20 września - a później przenieść swoje postępy do pełnej gry.

Dostępne są także specjalne wydania gry, które oferują dostęp do pełnej wersji 3 dni wcześniej.

  • Edycja Mistrzowska - koszt ok. 300 zł. Poza grą, otrzymujemy 20 złotych paczek Premium FUT przez 20 tygodni, Ronaldo i Neymar do wypożyczenia na 7 meczów w FUT, możliwość wyboru 1 z 5 piłkarzy z oceną 80-83 i dodatkowe stroje. Dostęp do gry od 25 września.
  • Edycja Ultimate - koszt. ok. 370-400 zł. Poza zawartością edycji Mistrzowskiej otrzymujemy też 20 dodatkowych złotych paczek Premium (w sumie 40 paczek). Dostęp do gry od 25 września.
fifa19hub1

Rozgrywka i nowości

W FIFA 19 powraca tryb kariery fabularnej, opowiadającej o Alexie Hunterze, który w tej odsłonie trafi do Realu Madryt. Nie spotka się tam już z Cristiano Ronaldo - piłkarz reprezentuje już barwy Juventusu.

Poza tym, twórcy przygotowali zmiany w samej rozgrywce. Lepiej zrealizowano system kolizji piłkarzy, a także odbijanie się piłki od zawodników. Tempo gry można tym razem bardziej dostosować do swojego stylu.

Wiele zależy od taktyki, którą można dynamicznie zmieniać dzięki odświeżonej mechanice Dynamicznej Taktyki. Wystarczy jeden przycisk, by szybko zmienić strategię.

Ważną nowością jest zestaw zmiennych zasad w trybie Szybkiego Meczu. Możemy teraz - przykładowo - wyłączyć spalone, faule, czy w ogóle pozbyć się sędziego z boiska.

Jest też osobny tryb Przetrwanie (Survival), w którym tracimy jednego zawodnika za każdym razem, kiedy zdobędziemy bramkę. To interesujący rodzaj zabawy, idealny do spędzania czasu ze znajomymi.

Dodano też opcję wykonania finezyjnego i precyzyjnego strzału z daleka. Wykonamy taki strzał, jeżeli uda nam się wcisnąć przycisk strzału drugi raz, dokładnie w momencie zetknięcia stopy piłkarza z futbolówką. Takie rozwiązanie ma wprowadzić więcej losowości i efektowności do strzałów z daleka.

FIFA Ultimate Team, czyli popularny FUT, też doczeka się ulepszeń. Nowym dodatkiem będzie tryb Rywale, w którym otrzymamy cotygodniowe, aktualizowane rankingi, w których dopasowani zostaną do nas odpowiedni przeciwnicy.

Twórcy wprowadzą też nowe nagrody, a więc będziemy mogli wybrać spomiędzy kilku opcji - na przykład między paczką kart lub monetami do wykorzystania. Do tego nowe Ikony, możliwość anulowania przypadkowej sprzedaży karty i ogólne, łatwiejsze zarządzanie naszą kolekcją.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami