Spider-Man - stacje badawcze: Hell's Kitchen

Walka ze smogiem i Szczepienie ryb.

Stacje badawcze to rodzaj aktywności pobocznej i zadań dodatkowych, które na mapie dostępne będą dopiero po ukończeniu misji głównej Projekt Harry'ego. Dzięki realizowaniu zadań tego typu zyskujesz sporo punktów doświadczenia oraz zasoby w postaci żetonów badawczych.

Stacja badawcza: Walka ze smogiem

Wspomnianą wyżej misję realizować będziesz w okolicy dzielnicy Hell's Kitchen, więc to właśnie od tej dzielnicy rozpoczynamy opis zadań związanych ze stacjami badawczymi. Udaj się zatem do miejsca wskazanego (1) na mapie. Znajdziesz tam „kapsułę” firmy Oscorp.

Wejdź do środka klikając na pad przy schodach i wykonaj interakcję, aby rozpocząć zadanie Walka ze smogiem. Musimy wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi i zająć się smogiem, choć będzie to niewygodne dla niektórych grubych ryb miasta.

118

Twoim zadaniem jest pobranie próbek zanieczyszczeń - bez nich nie ustalisz źródła zagrożenia. Zbieranie jest proste w założeniach - wystarczy zlokalizować ikonę zielonej chmurki na radarze w prawym dolnym rogu, a następnie dosłownie przeskoczyć przez chmurę zanieczyszczeń (2). Niektóre z nich mogą być jednak trudniej dostępne, dlatego będziesz potrzebował pajęczego sprytu i skutecznego wykorzystywania sieci.

Korzystaj więc z bujania, wyskakiwania z krawędzi czy wszelkich innych ruchów, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Łącznie musisz zebrać osiem próbek, czyli przelecieć przez osiem ciemnych chmur zanieczyszczenia - możesz wybrać dowolne z nich, gdyż w okolicy jest ich całkiem sporo.

Gdy już uda ci się pobrać odpowiednią liczbę próbek, uruchom aparat, gdyż musisz wykonać zdjęcia źródłom zanieczyszczenia. Pierwszym celem są dwa modele samochodów. W tym celu zeskocz na poziom ulicy i rozglądaj się za oznaczonymi samochodami (3). Po wykonaniu fotografii, musisz jeszcze zrobić zdjęcie kominowi.

119

Obiekt jest widoczny z większości wysokich budynków w najbliższej okolicy. Wyceluj zatem w komin (4) i zrób zdjęcie. Resztą zajmie się już wydział ochrony środowiska, dlatego ta stacja badawcza zostaje ukończona. Zdobywasz tym samym 100 punktów doświadczenia oraz łącznie trzy żetony badawcze (za otworzenie kapsuły i realizację misji).

Stacja badawcza: Szczepienie ryb

Kolejną stację badawczą w Hell's Kitchen znajdziesz w centralnej części (5) dzielnicy. Po otwarciu kapsuły za pomocą kodu przy schodach, wejdź do środka i wykonaj interakcję na panelu, akceptując tym samym kolejne zadanie tego typu.

120

Okazuje się, że stacja badawcza od monitorowania morskiego znajduje się na dachu budynku, co wydaje się dość abstrakcyjne. Akceptujemy jednak ten stan rzeczy i bierzemy się za… szczepienie ryb. W tym celu udajemy się do okolicznych doków, gdzie musimy pozbyć się niebezpiecznych beczek (6).

Metoda jest dość prosta - po prostu skocz w kierunku beczki, a gdy znajdziesz się nad nią, szybko wciśnij kombinację przycisków L1+R1. W taki sposób pozbądź się wszystkich beczek w okolicy - ich lokalizację poznasz dzięki radarowi w prawym dolnym rogu ekranu.

Gdy już ci się to uda, będziesz musiał rozpylić w tych miejscach szczepionką - na radarze zauważysz zielone okręgi. Rozpylenia możesz jednak dokonać tylko i wyłącznie znajdując się nad okręgiem, a nie w wodzie. Przyda się zatem sprytne manewrowanie pajęczą siecią. Znajdując się nad okręgiem, po prostu naciśnij L1.

Po ukończeniu szczepienia przedostań się do drugiej części doków, gdzie musisz powtórzyć cały proces, a więc najpierw wyłowić beczki, a później wykonać rozpylenie szczepionki. Wraz z zabezpieczeniem ostatniego miejsca, misja dobiegnie końca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami