Spider-Man - Oczyszczenie drogi

Misja główna: pomagamy policji na Times Square.

Zanim rozpoczniesz rozgrywanie pierwszej głównej misji w Spider-Man na PS4, będziesz musiał wybrać slot na zapis gry, a także poziom trudności spośród trzech, czyli od najłatwiejszego do najtrudniejszego: Miły, Niesamowity lub Wspaniały. Po wyborze poziomu trudności i podstawowych ustawień, przenosimy się do krótkiej scenki wprowadzającej.

Po kilku chwilach wyskoczysz za okno i rozpoczniesz samouczek poruszania się. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami, aby nauczyć się jak korzystać z pajęczej sieci i przemieszczać się pomiędzy budynkami. Pamiętaj, że jakikolwiek upadek na ziemię nie skutkuje niczym negatywnym.

Możesz również przemieszczać się pieszo, choć jest to zdecydowanie wolniejszy sposób na przemieszczanie się. W grze nie jest możliwe również korzystanie z pojazdów. Na samym początku po prostu zmierzaj przed siebie, a po zakończonym połączeniu z Yuri Watanabe zauważysz żółty znacznik głównej misji. Podążaj w jego kierunku, aby finalnie dotrzeć na Times Square, gdzie masz pomóc policji.

067

Wraz z dotarciem na miejsce, będziesz świadkiem strzelaniny pomiędzy gangsterami a policjantami. Po krótkiej scence przerywnikowej weźmiesz sprawy w swoje ręce i zaczniesz rozprawiać się z nieprzyjaciółmi. Nie jest to trudna potyczka, gdyż w większości ogranicza się do wykonywania poleceń wyświetlonych na ekranie.

To pierwszy z samouczków walki, gdzie poznasz podstawowe ciosy. Już teraz warto przyzwyczaić się, aby chwytać różne przedmioty za pomocą kombinacji przycisków L1+R1. Tym samym nauczysz się również przytwierdzać przeciwników siecią do ścian i większych obiektów. Przeciwnik złapany w sieć, jak na poniższym obrazku, nie będzie stanowić już zagrożenia.

068

Po rozprawieniu się z pierwszą grupą przeciwników i krótkim przerywniku, podążaj przed siebie, w stronę żółtego znacznika misji. Pół kilometra dalej znajduje się Fisk Tower - gdy dotrzesz do budynku, uruchomi się kolejna animacja, po zakończeniu której musisz oczyścić atrium budynku. Wykorzystuj sztuczki, których nauczyłeś się wcześniej i realizuj polecenia wyświetlane na ekranie.

Po pokonaniu wszystkich wrogów wejdź do windy i zacznij iść w górę, będąc przyklejonym do ściany. Wejdź do szybu wentylacyjnego i zmierzaj w jedynym możliwym kierunku. Na samym końcu trafisz do kolejnego pomieszczenia z wieloma wrogami. Użyj sieci (kombinacja L2+L2), aby dostać się na wyższy poziom. Miejsce będzie wskazane przez żółty znacznik.

069

Likwiduj kolejne grupy nieprzyjaciół i zmierzaj na coraz wyższe poziomy lokacji. Dotrzesz w ten sposób pod drzwi serwerowni. Te jednak okażą się zamknięte, dlatego musisz znaleźć alternatywne wejście. Jest to kratka wentylacyjna (1) na suficie po lewej stronie. W ramach kolejnego szybu nauczysz się kilku trików.

070

W pomieszczeniu rozświetlanym na czerwono pokonaj jak najszybciej grupkę nieprzyjaciół. Musisz uwinąć się w mniej niż minutę, o czym informować cię będzie odliczający w dół zegar na głównym ekranie (2). Po uporaniu się z zagrożeniem szybko podbiegnij do głównej konsoli i wykonaj interakcję.

Po użyciu komputera uruchomi się scenka, w której Spider-Man rozmawia z Wilsonem Fiskiem. Po zakończeniu przerywnika rozpocznie się kolejna walka. Po każdej fali wrogów podążaj za żółtym znacznikiem misji, aż dotrzesz do płonących pomieszczeń. Tam również idź za znacznikiem i odblokuj przejście za pomocą L1+R1. Nieco dalej uwolnij przygniecionych ludzi (3). Wykonaj interakcję i szybko naciskaj kwadrat na padzie. Tę czynność musisz wykonać dwukrotnie.

071

Następnie zmierzaj przed siebie i wejdź przez najbliższą kratkę wentylacyjną. Na drugim końcu szybu znajdziesz się w kolejnych pomieszczeniach, gdzie toczy się walka. Natkniesz się również na przeciwnika wyposażonego w wyrzutnię rakiet. Wykonuj uniki poprzez przycisk kółka na padzie i błyskawicznie doskakuj do ciężko uzbrojonych wrogów. Następnie otwórz kolejne drzwi (4) i idź dalej.

Podążaj dalej przez palące się fragmenty pomieszczeń, wspinając się przy tym na powalone elementy konstrukcji. Likwiduj napotykanych przeciwników, aż dotrzesz za czerwone drzwi. Tam okaże się, że niektórzy policjanci pracują dla Fiska. Nauczysz się wówczas jak walczyć z wrogiem wyposażonym w tarczę. Po eliminacji wszystkich, wejdź do gabinetu Fiska - wykonuj uniki, aby nie zostać zastrzelonym przez automatyczne wieżyczki (5). Zniszcz je za pomocą wyrzucenia sieci (R1) i kombinacji L1+R1.

072

Po wyrwaniu dwóch wieżyczek czas na starcie z samym Fiskiem. Przede wszystkim cały czas pozostawaj w ruchu i staraj się regularnie związywać przeciwnika siecią (6). Następnie przyciągnij się do niego przyciskiem trójkąta i wyprowadź serię ciosów. Czynność powtarzaj cały czas i nie pozwól na to, aby Fisk zbliżył się do ciebie zbyt mocno.

Z czasem na arenie pojawią się posiłki. Dobrze jest najpierw uporać się z nimi, a dopiero później rozprawić się ostatecznie z głównym wrogiem. Wykorzystuj elementy otoczenia do rzucania przedmiotami. Ostatnią fazą walki z Fiskiem jest wciskanie wyświetlanych na ekranie przycisków w odpowiednim momencie.

Po udanej sekwencji misja dobiegnie końca, a ty zyskasz pierwszy punkt umiejętności. Gra w prostym samouczku pokaże ci, jak je wykorzystywać. O umiejętnościach piszemy więcej w odpowiednich działach poradnika.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami