Spider-Man - Nie dotykać eksponatów

Misja główna: sprawdzamy cichy alarm w muzeum.

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego, czyli Niech żyje, żyje nam. Zostaniesz poinformowany o uruchomieniu tak zwanego cichego alarmu w jednym z muzeów. Pędzimy zatem w stronę żółtego znacznika misji, aby

Zamiast jednak wchodzić głównym wejściem, jak przystało na Człowieka-Pająka, wdrapujemy się na szczyt budynku, gdzie otwieramy oznaczone okno dachowe. Tym samym jesteśmy świadkami, jak zamaskowani mężczyźni pytają pracownicę o teczkę. W tym momencie przejmujemy kontrolę nad postacią i podążamy przed siebie szybem wentylacyjnym.

Chociaż gra rozkręciła się już na dobre, cały czas jesteśmy uczeni nowych ruchów Spider-Mana. Po wyjściu z szybu będziesz znajdował się na stelażu. Wyceluj w ziemię i wystrzel sieć, aby zwabić bliżej przeciwnika (1). To dość ważne, gdyż w najbliższym czasie musisz działać po cichu.

107

Wówczas wykonaj eliminację z przysiadu, wciskając na padzie kwadrat. Przedostań się do kolejnej kratki wentylacyjnej i podążaj szybem przed siebie. Po wykonaniu kolejnej eliminacji, zeskocz na dół i cicho zakradnij się za plecy kolejnego wroga (2), aby go obezwładnić. Wówczas wskocz na stelaż pod sufitem i wejdź w kolejną oznaczoną kratkę.

Rozlegną się strzały, dlatego jak najszybciej podążaj przed siebie, gdzie na końcu szyby wydostaniesz się na zewnątrz. Odwróć uwagę jednego ze strażników i pozbądź się drugiego, gdy nie będą na siebie patrzeć. Przeskanuj okolicę (przycisk R3), aby sprawdzić jakie elementy mogą być podatne na twoją sieć. Później pozbądź się drugiego wroga i zeskocz na dół, a następnie wykonaj interakcję na wiszącym aparacie.

Zostaniesz zaskoczony przez przeciwnika, a ten z kolei… zostanie zaskoczony i obezwładniony przez MJ. Po scence przerywnikowej przejmiesz kontrolę właśnie nad MJ. Twoim zadaniem jest podążanie za pracownicą i wykonywanie fotografii przedstawianym eksponatom. Gdy będziesz wykonywać zdjęcie pracownicy, ta będzie musiała odebrać telefon. W tym momencie zrób szybko zdjęcie przez otwarte drzwi, aby w kadrze znajdował się posąg (3).

108

Gdy pójdziesz do toalety, zauważysz szybko, że podpucha MJ została odkryta. Przekradaj się prawą stroną pomieszczenia do wskazanych znacznikiem miejsc. Dobieraj odpowiednio moment, aby nie zauważyła cię pracownica (4). Wykorzystuj do tego otoczenie. Finalnie przedostaniesz się do pomieszczenia z posągiem.

Jak ustawić posąg w muzeum?

Zbadaj biuro, a więc wykonaj interakcję na obrazie na ścianie, a także elementach graficznych rozłożonych na biurku. Twoim zadaniem jest odpowiednie ustawienie posągu. Podpowiedź dotycząca posągu brzmi tak:

  • Usta zamknięte, lewe ramię w dole, prawa dłoń na wprost.

Korzystając ze wskazówki, ustaw posąg (5) tak, jak na poniższym obrazku. Klikaj na elementy, zatwierdzaj przyciskiem X, a następnie za pomocą drążka obracaj.

109

Następnie z gablotki weź wskazany przedmiot (6) i umieść go w lewej dłoni posągu (z twojej prawej). Wówczas zyskasz dokumenty, ale twoja radość zostanie przerwana przez zamaskowanych mężczyzn.

Po zakończeniu scenki przerywnikowej z powrotem sterujemy Spider-Manem. Przyczep się do sufitu we wskazanym przez znacznik miejscu, po czym wejdź do głównego pomieszczenia muzeum. Eliminuj po cichu pojedynczych przeciwników w dowolny sposób. Wykorzystuj sztuczki, których nauczyłeś się na samym początku misji. Staraj się, aby twoja obecność nie została odkryta przez wrogów.

Po eliminacji wszystkich przeciwników rozpocznie się przerywnik, w którym MJ będzie zagrożona. Teraz już nie musisz martwić się o ciche działanie - pokonaj grupę nieprzyjaciół w dowolny sposób, a po walce i kilku przerywnikach filmowych misja dobiegnie końca, odblokowując tym samym kolejne zadanie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami