Spider-Man - Moja DRUGA druga praca

Misja główna: łamigłówki i zagadki z laboratorium.

W poprzednim zadaniu, Oczyszczenie drogi, poznaliśmy podstawy sterowania i walki, a także starliśmy się z pierwszym poważniejszym przeciwnikiem. Zaraz po zakończeniu wspomnianego zadania, aktywowane zostanie kolejne, do którego możemy przystąpić od razu.

W tym celu podążaj w kierunku żółtego znacznika misji - po dotarciu na miejsce otwórz drzwi do laboratorium i obejrzyj wprowadzającą scenkę. Poznasz w niej doktora Otto, testującego protezę ręki. Coś jednak pójdzie nie tak i przedmiot zostanie uszkodzony. To nasz czas, gdzie naprawimy ramię, rozwiązując przy okazji zagadki.

Na początku jednak podejdź do stołu, który jest wskazany żółtym znacznikiem misji. Po wykonaniu interakcji porusz ramieniem, po czym oddal się od stołu. Następnie wykonaj interakcję na tablecie leżącym tuż obok. Zatwierdź przyciskiem X, aby ruszyć dalej. Okazuje się, że układ zasilania ramienia jest uszkodzony.

Twoim zadaniem jest połączenie zielonego elementu początkowego (1) z pomarańczowym końcowym (2), za pomocą dostępnych w ekwipunku (3) przedmiotów.

073

Możesz zauważyć, że istnieją dwa rodzaje elementów do wyboru - łamany i prosty. Pierwszego z nich masz do dyspozycji pięć sztuk, kolejnego - dwie sztuki. Wybierz pierwsze puste pole nad zielonym elementem po lewej stronie, a następnie wybierz łamany element z menu po lewej stronie.

Każdy kawałek możesz obracać o 90 stopni za pomocą L2 i R2, aż uzyskasz przepływ energii do kolejnego pola schematu. Możesz także usunąć element przyciskając kwadrat na padzie lub zresetować całą łamigłówkę (obwód), wciskając L1. Poniżej prezentujemy rozwiązanie zagadki związanej z obwodem i ścieżką serworegulatora.

074

Podczas naprawiania kolejnego komponentu zauważysz, że w ekwipunku pojawiły się nowe elementy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są takie same. Szczegółem jest jednak fakt, że przez niektóre energia może przepływać tylko w konkretnym kierunku, nie można więc ich wykorzystać w każdym miejscu (symbolizują to niewielkie, żółte strzałki na elementach). Poniżej przedstawiamy sposób na rozwiązanie drugiej zagadki.

075

Ostatnia łamigłówka działa na podobnej zasadzie. Do osiągnięcia potrzebne jest jednak stosowne napięcie. Docelowe to 3, a początkowe 0. Każdy z elementów dodaje różne wartości napięcia (zwróć uwagę na liczbę pośrodku elementu), ale umieszczając je w niektórych slotach mogą być redukowane lub podwyższane.

Rozwiązując więc takie zagadki musimy wykazać się przeliczaniem wartości i odpowiednim doborem właściwych elementów. Dla ułatwienia, jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie, na poniższym obrazku ukazujemy rozwiązanie zagadki.

076

Po naprawieniu ostatniego elementu podejdź raz jeszcze do testowania ramienia. Proteza jest już kompletnie sprawna. Teraz czas na pracę przy stanowisku spektografu. Podejdź więc do wskazanego miejsca i wykonaj interakcję, aby aktywować zagadkę innego rodzaju.

Twoim zadaniem jest dopasowanie fragmentów znajdujących się po lewej tak, aby czarne kreski pokryły się z kolorowym wzorem na górze ekranu. W pustych polach musisz więc umieścić, kolejno: drugi, trzeci i pierwszy fragment, dokładnie tak, jak na poniższym obrazku.

077

Tym samym zidentyfikowałeś substancję - kompozyt hydrożelowo-polimerowy. Po rozwiązaniu łamigłówek możesz już opuścić laboratorium, kończąc tym samym główną misję. Automatycznie również odblokujesz kolejne zadanie, Utrzymywanie pokoju.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami