Australijski oddział Microsoftu przygotował nowy model kontrolera konsoli Xbox One. Unikalną cechą pada jest tłuszczoodporność - urządzenie pokryto powłoką, na której nie osadza się olej.

Sprzęt stworzono z okazji premiery finalnej wersji PUBG na platformie koncernu z Redmond, na tyle gadżetu nie zabrakło więc logo gry. Warto zaznaczyć, że w tytule po wygranym meczu gracz nagradzany jest kurczakiem, który ocieka tłuszczem (dzięki, GameSpot).

Kontroler odporny jest też na zadrapania i wodę. Wyprodukowano jednak tylko 200 egzemplarzy, a każdy jest odpowiednio numerowany. Pięć sztuk można zdobyć w konkursie organizowanym przez australijski Microsoft na Facebooku. Na razie nie wiadomo, czy trafi do pozostałych państw.

To nie pierwszy tego typu projekt wspomnianego oddziału firmy. W przeszłości przygotowano dmuchanego pada, którego można było wykorzystać do kąpieli w basenie, a także kombinezony nawiązujące do Xbox One.

W przeszłości australijski Microsoft zorganizował też inną akcję nawiązującą do PUBG. Na terenie Sydney, Brisbane i Melbourne koncern zrzucił rzeczywiste modele skrzynek, które można odnaleźć w PlayerUnknowns' Battlegrounds.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.