Gears 5 - Nadchodzi zmiana (Akt 1, Rozdział 4)

Eskalacja i walka z bossem.

W misji To jest wojna bohaterowie walczyli z siłami Roju dosyć intensywnie, ale dopiero teraz zaczynają dostrzegać powagę sytuacji. Na początku idź prosto w stronę płomieni na końcu lokacji. Przed nimi skręć w prawo i wejdź do pomieszczenia (1).

Ze stolika podnieś ulepszenie dla Jacka (2). Dzięki niemu możecie włączać tymczasowe wzmocnienie zdrowia i - przykładowo - przejść przez płomienie. Przedostań się więc przez płonące schody na zewnątrz.

nadchodzizmiana1

Możesz przeszukać teren, by zebrać trochę amunicji - nie znajdziesz tu jednak nic ciekawszego. Ruszaj dalej w stronę celu misji. Zobaczysz Deebees, które zniszczą latające stwory. Idź w tym kierunku i przygotuj się na walkę. Od razu schowaj się gdzieś, by nie trafili cię snajperzy.

Używając zdobytego przed chwilą ulepszenia Jacka przedostań się pod ostrzałem w kierunku wroga, by zajść przeciwników z flanki. Pozbądź się wszystkich i przejdź dalej otwierając zamkniętą furtkę za pozycją wyeliminowanych oponentów (po prawej).

Hotel i wyrzutki

Od furtki idź prosto, ale zanim przejdziesz do dalszej części budynku odwróć się i otwórz bramę (3), by zyskać dostęp do naczepy furgonetki, a znajdziesz tam komponent.

nadchodzizmiana2

Otwórz drzwi z Delem. Traficie do bardzo ciemnego obszaru, ale Jack pomoże oświetlić drogę. Idąc korytarzem skręć do pomieszczenia po prawej, by zebrać kolejny komponent. Idź dalej w stronę światła, a zacznie się scenka, po której musisz pokonać pierwsze wyrzutki. Celuj w głowy, ale uważaj, bo czasem ci przeciwnicy lubią wybuchać.

Idź dalej i przejdź w prawo. Po lewej będzie pomieszczenie ze strzelbą, po prawej przejście do sali z kolejnymi wyrzutkami. Gra poinstruuje cię, byś zlikwidował pierwszego po cichu, od tyłu. Nie da się tak jednak zniszczyć wszystkich, więc zacznie się strzelanina. Ustaw się tak, jak na screenie poniżej - z tej strony będzie przybywało najwięcej wyrzutków (4), można to wykorzystać i niszczyć kilka naraz granatami.

nadchodzizmiana3

Przejdź następnie dookoła tą drogą, którą przybywali wrogowie. Zejdź na niższy poziom i pozbądź się jeszcze paru, a potem idź dalej otwierając duże drzwi do kolejnej sali. Tam wejdź schodami na górę, zbierz zasoby i przejdź ciasnym przejściem obok uroczyście zastawionego stołu.

Dalej czekan a ciebie (niespodzianka!) walka z kolejnymi wyrzutkami. Będzie ich sporo, więc uważaj. Cały czas się poruszaj, by nie dać się przytłoczyć. Jeśli masz Lancera, używaj piły, by wykańczać wrogów z jej pomocą. Na ziemi leży też minigun, więc skorzystaj z niego. Po walce idź dalej drzwiami po prawej stronie.

nadchodzizmiana4

Gdy podejdziesz do przodu, do sali wpadnie latające stado Roju. Skorzystaj z miniguna, ale uważaj, by się nie przegrzał. Możesz też korzystać z innych broni. Ważne jest to, by unikać szarży takiego stada. Po pokonaniu uciążliwych wrogów idź do drzwi na końcu. Wyjdziesz na ulicę, na której toczy się walka. Pomóż żołnierzom COG w walce z Rojem.

Boss w teatrze

Starcie nie jest trudne, to klasyczny gameplay z Gearsów. Chowaj się za osłonami, strzelaj w głowy. Wezwij posiłki, a gdy pojawi się stado, szybko je zlikwiduj, by nie przejęło twoich Deebees. Po walce idź prosto i spotkaj się z Kait i Marcusem przy wejściu do teatru po prawej stronie.

Przechodząc za towarzyszami przez kolejne pokoje rozglądaj się, bo leży tu trochę broni i zapasów. W końcu dotrzecie na scenę. Na samym końcu po lewej jest włącznik, który podniesie kurtynę - upewnij się, że masz dużo amunicji, zanim go wciśniesz. Za kurtyną jest bowiem boss.

Zasady są proste - strzelaj w pomarańczowe punkty na ciele bossa (5).

nadchodzizmiana5

Walka jest jednak łatwa, ponieważ ten wróg praktycznie się nie porusza. Chowaj się więc za kamiennymi kolumnami (drewniane osłony łatwo zniszczyć, więc nie korzystaj z nich). Uważaj też, bo pojawią się wyrzutki, które będą trochę utrudniać wam zadanie.

Po starciu zejdź ze sceny i idź w prawo, a potem na zewnątrz górnym lobby. Po scence musicie walczyć z wielkim potworem, ale to tylko pokazowa walka. Gdy tylko zadacie mu trochę obrażeń, Cole wykończy go efektownie - pozostanie tylko strzelać w pojazd, który utknie w głowie tego mutanta, by zakończyć potyczkę.

Następnie: Gears 5 - Rekrutacja (Akt 2, Rozdział 1)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - To jest wojna (Akt 1, Rozdział 3)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami