W powstającym dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill - aktor znany przede wszystkim z roli Supermana w filmach opartych na komiksach DC.

O zaangażowaniu artysty w adaptację twórczości Andrzeja Sapkowskiego poinformowali dziennikarze serwisu Variety. Później Brytyjczyk potwierdził swój udział w produkcji, publikując na Instagramie wymowną fotografię.

wiedzmin_cavill
Henry Cavill potwierdza, że wcieli się w Geralta

Warto zaznaczyć, że kilka tygodni temu Cavill wyraził zainteresowanie wcieleniem się w Białego Wilka, przyznając, że byłaby to „niesamowita rola”. Stwierdził też, że „uwielbia” Wiedźmina 3, którego ukończył wielokrotnie.

Henry_Cavill_Geralt_of_Rivia_Netflix_The_Witcher_adaptation

Swoją opinię wyraził też Tomek Bagiński, reżyser z Platige Image. „Dla mnie, po tym, co zobaczyłem, to jest mega dobra wiadomość" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

baginski

Autorzy serialu brali pod uwagę także innych kandydatów. Z opublikowanych zapisów castingów wynika, że o angaż starał się między innymi Michael McIntyre. Co ciekawe, szansę występu ma też polska aktorka - Magdalena Korpas.

Zdjęcia do serialu Wiedźmin produkcji Netflixa rozpoczną się 5 listopada. Twórcy nagrają 8-odcinkową serię na Węgrzech, w Budapeszcie.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki