Anthem wpłynie na nowe odsłony Mass Effect i Dragon Age

BioWare chce przez lata rozbudowywać fabułę gier.

W trakcie zorganizowanych w miniony weekend w Seattle targów PAX West twórcy Anthem ujawnili, że powstająca produkcja znacząco wpłynie na kolejne odsłony Mass Effect i Dragon Age.

Po debiucie nastawionego na sieciową zabawę tytułu, BioWare zamierza udostępniać darmowe aktualizacje, które rozbudują opowieść strzelanki. Autorzy podkreślają, że chcą dostarczać nowe treści fabularne przez wiele lat.

- Mam nadzieję, że w przyszłych grach, bez względu na to, czy mowa o kolejnej części Dragon Age, czy serii rozpoczynającej się od słowa „Mass”, będziemy kontynuowali ten sposób opowiadania historii - wyjaśnił Michale Gamble, główny producent Anthem (dzięki, VG247).

- Jeżeli pamiętacie, w starożytnych czasach wydawaliśmy tytuł z konkretną opowieścią i zestawem postaci, a później udostępnialiśmy DLC umożliwiające nam przedstawienie unikalnej fabuły - zaznaczył.

BioWare wielokrotnie zapewniało, że zamierza wrócić do Mass Effect i Dragon Age. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że następna odsłona drugiej z wymienionych serii zadebiutuje w 2020 roku, a opowieść skupi się na elfickim apostacie Solasie.

Z innych niepotwierdzonych informacji wynika zaś, że serię osadzoną w kosmicznym uniwersum „odłożono na półkę”. Powodem miały być niezadowalające wyniki ostatniej części o podtytule Andromeda.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami