Battlefield V - premiera opóźniona do 20 listopada

DICE chce wprowadzić „finalne szlify”.

Przedstawiciele Electronic Arts poinformowali o opóźnieniu premiery Battlefield V. Gra ukaże się 20 listopada, a więc miesiąc później niż planowano - pierwotnie produkcja miała zadebiutować 19 października.

We wpisie na oficjalnym blogu koncernu szef odpowiedzialnego za tytuł studia DICE - Oskar Gabrielson - wyjaśnił, że powodem jest chęć dopracowania projektu. Twórcy chcą wprowadzić ostatnie szlify w mechanizmach rozgrywki i Teatrze Wojny, czyli usłudze, w ramach której deweloperzy zamierzają rozwijać strzelankę o dodatkowe mapy i wyzwania.

Jednocześnie podkreślono, że otwarte testy odbędą się zgodnie z dotychczasowym planem. Beta, w której wezmą udział wszyscy zainteresowani gracze, rozpocznie się więc 6 września na PC, PS4 i Xbox One.

„Wiemy, że przesunięcie daty premiery oznacza, że wszyscy musimy poczekać nieco dłużej. Zamierzamy jednak wykorzystać ten czas, by zrobić dobrą grę. Dziękujemy za bezustanną pasję i wsparcie” - tłumaczy Gabrielson.

Niewykluczone, że chęć dopracowania tytułu nie jest jedynym powodem opóźnienia. Spekuluje się, że liczba złożonych do tej pory zamówień jest niższa od spodziewanych i wydawca obawiał się, że Battlefield V nie poradzi sobie w okresie pomiędzy debiutami Call of Duty: Black Ops 4 i Red Dead Redemption 2.

W związku z przesunięciem premiery, EA zrewidowało prognozy finansowe. Firma oczekuje teraz, że w bieżącym roku rozliczeniowym wygeneruje łącznie 5,20 miliardów dolarów przychodów, a nie - jak wcześniej zakładano - 5,55 miliarda dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami