CD Projekt Red dba o odpowiednią optymalizację Cyberpunk 2077

Przekonują twórcy.

Twórcy Cyberpunk 2077 od początku prac nad grą dbają o odpowiednią optymalizację - wynika z wywiadu udzielonego portalowi CGMagazine przez Macieja Pietrasa, jednego z głównych animatorów.

Deweloper przyznaje, że projektowanie Night City stanowiło duże wyzwanie w porównaniu do poprzedniej gry studia, Wiedźmina 3, jednak optymalizacja to kluczowa kwestia dla twórców.

- Myślimy o optymalizacji od samego początku. O tym, jak działa strumieniowanie czy jak zaimplementować globalne oświetlenie bez zbytniego obciążenia procesora - mówi Pietras.

cp1
Czy gra pójdzie na moim cybernetycznym implancie?

- Wiedzieliśmy, że tworzymy grę na PC, PS4 i Xbox One, dlatego optymalizacja zaczęła się jak najwcześniej. Dlatego właśnie demo uruchamiamy na PC - dodaje.

Komputer, na którym zaprezentowano fragment rozgrywki z Cyberpunk 2077, wyposażono w te same komponenty, co podczas E3, a więc procesor i7-8700K z taktowaniem 3,70 Ghz, kartą graficzną GTX 1080Ti i 32 Gb RAM.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana. Wiadomo natomiast, że grę można już ukończyć. Kilka dni temu zaprezentowano pierwsze publiczne demo.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami