Gameplay z Cyberpunk 2077 z ukrytą wiadomością

Dlaczego deweloperzy zwlekali z publicznym pokazem?

Ostatnie klatki opublikowanego wczoraj fragmentu rozgrywki z Cyberpunk 2077 skrywają kolejną sekretną wiadomość od CD Projekt Red. W długiej notatce deweloperzy tłumaczą między innymi, czemu tak długo zwlekali z opublikowaniem dema gry (dzięki, IGN).

Poniżej prezentujemy pełną treść wiadomości:

„Przepraszamy, że musieliście czekać tak długo!

Podobało wam się to, co widzieliście? Bo dla nas, fakt, że w końcu pokazujemy wam Cyberpunka 2077, to wielkie wydarzenie. Zapraszamy na nasze fora, Twittera, Facebooka - powiedzcie nam, co myślicie. Czy świat gry jest taki, jaki sobie wyobrażaliście? Czy rozumiecie już, co mieliśmy na myśli mówiąc o immersji, uzyskanej dzięki widokowi FPP? Jak podoba się wam „cyberpunk za dnia”? Naprawdę chcemy to wiedzieć.

Oprócz tego, chyba jesteśmy wam winni kilka słów wyjaśnień odnośnie tego, dlaczego prezentujemy gameplay teraz, jakiś czas po pokazie dla specjalistów branżowych i mediów podczas E3 i Gamescomu.

Za każdym razem, kiedy omawialiśmy pomysł zaprezentowania wam gry (a omawialiśmy go wielokrotnie), stwierdzaliśmy, że nie jesteśmy w stu procentach przekonani. Dlaczego? Ponieważ większość osób myśli, że gdy deweloperzy prezentują fragment gry, to tak będzie ona wyglądać w przyszłości i tak będzie się w nią grało. W tym przypadku tak nie jest.

cyb3

Cyberpunk 2077 wciąż jest w procesie produkcyjnym. Mamy jeszcze dużo pomysłów odnośnie projektu gry, a wiele mechanizmów wciąż testujemy i nie wiemy, czy pojawią się w ostatecznej wersji produkcji. Z tego powodu publikowanie podobnych filmów jest ryzykowne - nie chcemy, by gracze mówili »przecież w poprzednim materiale ta broń strzelała inaczej« albo »dlaczego zmieniliście interfejs?«. Zmiany są nieuniknione w procesie tworzenia gry, a każdego dnia modyfikujemy masę rzeczy. Naszą obawą było (i wciąż trochę jest), że pomyślicie, że to co widzieliście podczas pokazu, to ostateczny kształt Cyberpunk 2077, 1:1.

Co dało nam pewność siebie, by pokazać wam grę w produkcji? Pozytywny reakcja ludzi, którzy są zaznajomieni z grami na różnych etapach twórczych. To, co nam powiedzieli (a powiedzieli nam, że naprawdę im się podobało), dało nam powód, by pokazać aktualną wersję Cyberpunka 2077 najbardziej przepełnionym pasją odbiorcom - wam.

Więc... tak właśnie wygląda Cyberpunk 2077 dzisiaj (albo raczej tak wyglądał, gdy nagrywaliśmy materiał). Z całego serca liczymy, że wam się podobało.

Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość i wszystkie myśli, jakimi się z nami podzieliliście.

Wasz CD Projekt Red.”

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami