Assassin's Creed Odyssey - ujawniono mapę świata i listę umiejętności

130 kilometrów kwadratowych.

Dziennikarze portalu PowerPyx opublikowali kompletną mapę świata Assassin's Creed Odyssey oraz drzewka umiejętności, wraz z opisem każdego ataku.

Na potrzeby gry stworzono świat o powierzchni 130 kilometrów kwadratowych, a więc ponad 60 proc. większy niż w poprzedniej części - Origins. Zgodnie z zapowiedziami twórców, znaczną część mapy zajmuje woda - żegluga to istotny element rozgrywki.

Zdolności podzielono na 4 rodzaje - podstawowe, łowcy, wojownika i zabójcy. Ze wszystkich umiejętności skorzystamy, gdy odpowiednio naładujemy pasek adrenaliny.

mapa

Łowca dotyczy używania łuku. Wykupimy umiejętność strzelania przez ściany i tarcze, wybuchającą i paraliżującą strzałę czy deszcz pocisków, działający podobnie, jak wystrzał z moździerza. Jest też zaznaczanie wrogów i automatyczne trafianie.

Wojownik to umiejętności walki wręcz, zazwyczaj zwiększające pancerz, niewrażliwość na ataki lub obrażenia danym typem broni. Są też ciosy obszarowe, szarża i kopniak.

drzewko

Wśród zdolności zabójcy znajdziemy niewidzialność (tylko, gdy postać stoi w miejscu), zmniejszenie głośności poruszania się i eliminowania wrogów, przywołanie kompanów na pół minuty czy spowolnienie czasu.

Produkcja zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One. Więcej o umiejętnościach i angażującej walce w Assassin's Creed Odyssey napisaliśmy w naszych wrażeniach z rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami