Square Enix opublikowało nowy zwiastun Shadow of the Tomb Raider. Nagranie prezentuje przykładowe umiejętności, które pozwolą przetrwać głównej bohaterce w starciu z wrogiem.

Zdolności podzielono na trzy kategorie - poszukiwacza (seeker), padlinożercy (scavenger) i wojownika (warrior). Większość odblokowuje się za pomocą zdobywanych w trakcie rozgrywki punktów, ale część można otrzymać po ukończeniu określonych misji.

Przykładową umiejętnością pokazaną w filmie jest Eye of the Eagle, które podświetla obecne w pobliżu zwierzęta i rośliny. Przedstawiono też Owl's Meal, czyli możliwość konstruowania lotek nasączonych jadem pozyskanym z pająków i chrząszczy.

Warto zaznaczyć, że w produkcji pojawi się nietypowy tryb Nowej Gry Plus, który zaoferuje zdolności z trzech dodatkowych ścieżek - Węża, Jaguara i Orła. Każda powiązana jest z określonym stylem rozgrywki.

Shadow of the Tomb Raider to zwieńczenie trylogii o przygodach młodej Lary Croft. Premiera gry 14 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki