Metro Exodus - gameplay prezentuje nocną walkę w lesie

Z osadnikami. 

Dziennikarze IGN opublikowali nowy fragment rozgrywki z Metro Exodus, a także przeprowadzili rozmowę z Jonem Blochem, producentem wykonawczym gry. Materiał prezentuje podróż po tajdze.

Deweloper podkreśla, że w grze doświadczymy wszystkich pór roku, ponieważ historia rozgrywa się na przestrzeni 12 miesięcy.

Powróci Hellsing, czyli kusza znana miłośnikom cyklu. Posłużymy się różnym rodzajem strzał, które zbierzemy z pokonanych wrogów. Wideo prezentuje też personalizację broni. W dowolnym momencie możemy przywołać odpowiednie menu i zarządzać dodatkami.

Główny bohater zmaga się z Dziećmi Lasu - to ubrani w skóry dzikich zwierząt ludzie, którzy zamieszkują tereny rosyjskiej tajgi. W nocy musimy też uważać na lokalną faunę.

Metro Exodus zadebiutuje 22 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Założenia rozgrywki pozostają podobne, jak w dwóch poprzednich częściach cyklu, jednak większy nacisk położono na survival. Gra zaoferuje też bardziej otwarte przestrzenie, choć to wciąż nie open-world.

„Nowe Metro ma wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces. Zrywa kajdany liniowości, oferując większą swobodę eksploracji” - napisaliśmy w naszych wrażeniach z rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami