Forza Horizon 4 z obsługą trybu HDR na PC

W planach „szereg nowych ustawień graficznych”.

W rozmowie z serwisem PC Gamer dyrektor artystyczny w studiu Playground Games - Benjamin Penrose - ujawnił nowe detale na temat Forza Horizon 4 w wersji PC. Wydanie zaoferuje między innymi tryb HDR.

Funkcja pozwala wyświetlać szerszy zakres kolorów - na ekranie widoczne są jaśniejsze akcenty oraz głębsza czerń, dzięki czemu barwy są naturalniejsze. Opcja nie była dostępna w poprzedniej odsłonie cyklu na komputerach osobistych.

Twórcy przywiązują uwagę do optymalizacji - na rekomendowanej konfiguracji sprzętowej gra zadziała w 60 klatkach na sekundę. W planach jest też „szereg nowych ustawień”, które właścicielom mocniejszych PC umożliwią zabawę z grafiką o jakości „powyżej ultra”.

- Wiele się nauczyliśmy od czasu Forzy Horizon 3. Wiedzieliśmy, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i w dniu premiery było kilka problemów. Właśnie dlatego spędziliśmy wiele czasu, by tym razem wszystko było dobrze - tłumaczy Penrose.

Akcję kolejnej odsłony cyklu osadzono na terenie Wielkiej Brytanii. Jedną z innowacji przygotowanych przez studio Playground Games są pory roku, które zmienią się u wszystkich graczy jednocześnie, wpływając na prowadzenie auta.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października na PC z Windows 10 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami