Avalanche Studios przygotowało nowy materiał z Just Cause 4. Główny bohater - Rico - próbuje doścignąć tornado, które niszczy wszystko na swojej drodze. Zadanie może zrealizować tylko za pomocą specjalnego pojazdu.

To opancerzona ciężarówka, potrafiąca jednocześnie rozwinąć odpowiednią szybkość. Protagonista dociera do bazy wroga i niszczy działa powietrzne, które utrzymują żywioł z dala od budynków. Obiekty możemy zneutralizować za pomocą broni, ale także linki z hakiem.

Dyrektor narracji, który komentuje wydarzenia w materiale - Omar Shakir - podkreśla, że tornada stworzono w oparciu o nową wersję autorskiego silnika Apex. Narzędzie w czasie rzeczywistym oblicza tor lotu dla każdego obiektu porwanego przez cyklon.

Just Cause 4 kontynuuje rozwiązania znane z poprzednich odsłon serii, ale uzupełnia rozgrywkę o niszczycielskie siły natury, jak burze piaskowe, ulewy, pioruny i zaprezentowane tornado. Premiera na PC, PS4 i Xbox One 4 grudnia.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz