Dziennikarze IGN opublikowali obszerny fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. Zobaczymy między innymi walkę z Meduzą - mitycznym potworem greckim, który spojrzeniem zamieniał w kamień.

Reżyser produkcji - Scott Phillips - przekonuje, że mitologia stanowi ważny element gry, a zaprezentowane monstrum nie będzie jedynym, które spotkamy na drodze.

Pierwsza część materiału to eksploracja - walka zaczyna się w połowie. Fragment przypomina standardową walkę z bossem. Mamy silnego przeciwnika, który korzysta ze specjalnych ataków i przywołuje nieco słabszych pomocników.

Meduza potrafi też zamienić bohaterkę w kamień - jeżeli postać odpowiednio szybko nie uskoczy od promienia, staje się stopniowo coraz wolniejsza.

Phillips przekonuje, że część graczy trafi na potwora na wczesnym etapie gry, ale wtedy nie będą mogli pokonać Meduzy. Przypomina też, że deweloperzy położyli nacisk na walkę bez tarczy - to nowość w porównaniu do Origins.

Opublikowano też fabularne zwiastuny dla Kassandry i Alexiosa - postać wybierzemy na początku rozgrywki.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Największą nowością jest możliwość dokonywania wyborów mających znaczenie fabularne oraz innowacje w walce.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz