Sąd w USA zakazał sprzedawania programów do oszustw w GTA Online

Menyoo i Absolute.

Amerykański sąd federalny wydał wyrok w sprawie producenta oszustw do GTA Online, sieciowego komponentu GTA 5 - informuje Reuters. Mężczyznę pozwała firma Take-Two Interactive, do której należy Rockstar.

Twórcą narzędzi o nazwie Menyoo i Absolute jest mieszkaniec Georgii, David Zipperer. Programy, sprzedawane zainteresowanym, pozwalały zdobyć nieuczczciwą przewagę podczas rozgrywki i przeszkadzać w zabawie innym zawodnikom.

Sąd odrzucił skargę Take-Two odnośnie rzekomej utraty pół miliona dolarów, ale przyznał rację w kwestii naruszenia praw autorskich i reputacji. Zakazano więc mężczyźnie dalszej sprzedaży oprogramowania.

gta2
To na pewno nie było ostatnie słowo oszustów

Wyrok ma zachęcić wydawcę do dalszego inwestowania w gry wideo. Sprawę zakończono jedynie zakazem sądowym, ponieważ Zipperer przekonywał, że jest bezrobotny i nie może zapłacić kary.

Take-Two wydało natomiast komunikat, w którym zapowiedziało, że zamierza dalej poszukiwać oszustów i wyciągać konsekwencje z ich działań.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami