Przedstawiciele firmy Techland poinformowali, że samodzielna produkcja oparta na założeniach battle royale - Dying Light: Bad Blood - zadebiutuje we wrześniu w programie Early Access na Steamie.

W fazie wczesnego dostępu zagrają jedynie nabywcy Pakietu Fundatora - wycenionego na 19,99 dolarów zestawu zawierającego wirtualną walutę do wykorzystania w grze i przedmioty, jak np. 3 rzadkie skórki.

Po właściwej premierze produkcji, twórcy udostępnią Dying Light: Bad Blood za darmo. Deweloperzy podkreślają, że zamierzają rozwijać grę, biorąc pod uwagę sugestie i udział społeczności. Szczegóły premiery wersji konsolowych poznamy w późniejszym terminie.

dl3
Bad Blood to połączenie PvP z PvE

Bad Blood wykorzystuje formułę znaną z podstawowego cyklu o zombie - mamy więc nacisk na walkę wręcz oraz parkour. Gracze walczą między sobą, ale zdobywają też umiejętności, eliminując specjalnych nieumarłych. Wygrywa ostatni ocalały lub osoba, która dotrze do helikoptera ewakuacyjnego.

Gracze, którzy chcą zapisać się na testy wersji beta, mogą to zrobić na oficjalnej stronie, aż do 22 sierpnia, do godziny 22:00. Wybrane osoby otrzymają wiadomość email z instrukcjami o zalogowaniu się do ich Techland Account i połączeniu go z kontem Steam w celu otrzymania klucza dostępu.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.