Brytyjska agencja nieruchomości wyceniła posiadłość z Wiedźmina 3 na ponad milion euro

Wyliczyła też ceny mieszkań ze Skyrima, Fallouta 4 i innych.

Brytyjska agencja nieruchomości oszacowała, jaki byłby realny koszt kupna mieszkań z kilku popularnych gier. W zestawieniu pojawia się między innymi Corvo Bianco z Wiedźmina 3 oraz domy z The Elder Scrolls 5: Skyrim, Fallouta 4 i The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Korzystając z wiedzy na temat analizowanych gier, pracownicy firmy L&C przeliczyli wirtualne waluty na prawdziwe pieniądze. Agencja twierdzi, że posiadłość w Toussaint (wraz z przyległą winnicą i budynkami) kosztowałaby 1 091 200 EUR, a więc ok. 4 696 500 zł.

w
Corvo Bianco. Źródło: witcher.wikia.com

W obliczeniach wzięto pod uwagę, że Touissant zaprojektowano na wzór średniowiecznej Francji, gdzie hektar winnicy kosztuje teraz 136 400 EUR, a średniej wielkości winnica ma 8 hektarów.

W przypadku innych gier posłużono się porównaniem cen podstawowych produktów (np. żywności) w świecie wirtualnym i realnym. Dzięki temu dowiadujemy się, że mieszkanie w Białej Grani (Skyrim) kosztowałoby jedynie 10 443 EUR, czyli ok. 45 000 zł.

sky
Dom w Białej Grani. Źródło: elderscrolls.wikia.com

Jeszcze taniej zapłacilibyśmy za dom we Wspólnocie (Fallout 4). Mieszkanie kosztuje 2 000 kapsli, czyli równowartość 737 EUR - ok. 3 200 zł.

W zestawieniu jest jeszcze posiadłość z Hyrule (dom Linka z The Legend of Zelda: Breath of The Wild) za ok. 15 000 zł i szereg mieszkań z Final Fantasy 14 i The Sims 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami