Hitman 2 - premiera i najważniejsze informacje

Lokacje, gameplay i wszystko, co warto wiedzieć.

Agent 47 powraca - Hitman 2 został zapowiedziany w 2018 roku i w tym samym roku, jesienią, trafi do sprzedaży. W przeciwieństwie do poprzedniej części, nie będzie grą epizodyczną, a produkcją wydawaną w tradycyjny sposób.

Pod względem rozgrywki otrzymamy tytuł bardzo zbliżony do odcinkowych przygód Hitmana. Tym razem dostaniemy po prostu więcej zawartości w dniu premiery, bez konieczności czekania przez kilka tygodni na kolejne misje.

Hitman 2 to pierwszy owoc współpracy studia IO z nowym wydawcą, Warner Bros. Firma przejęła markę po tym, jak Square Enix rozstało się z deweloperami serii o płatnym zabójcy.

W ramach ciekawostki przypomnijmy, że to drugi Hitman 2 - istnieje już wydany w 2002 roku Hitman 2: Silent Assassin.

 • Premiera: 13 listopada 2018
 • Wersja językowa: polska (napisy)
 • Producent: IO Interactive
 • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

Premiera i edycje

Hitman 2 zadebiutuje 13 listopada na PS4, Xbox One oraz na PC.

Dodatkiem do zakupów przedpremierowych jest natychmiastowy dostęp do mniejszej gry towarzyszącej - Hitman Sniper Assassin. Jak sugeruje tytuł, produkcja oferuje wyzwanie snajperskie (także w trybie kooperacji dla dwóch osób). Pre-order podstawowej edycji Hitmana 2 to koszt ok. 220-240 zł.

Dwa wydania specjalne to:

 • Gold Edition za 400 zł. Znajdziemy tu przepustkę do dwóch pierwszych rozszerzeń, możliwość zagrania w pełną grę od 9 listopada, walizkę z włoskiej skóry dla Agenta 47, pistolet ICA 12 Blackballer, wybuchającą gumową kaczkę i garnitur Midnight Black.
 • Edycja Kolekcjonerska za 660 zł. Poza bonusami cyfrowymi z edycji Gold, otrzymujemy fizyczną replikę futerału bohatera, gumową kaczkę, monetę i zawieszkę w kształcie naboju. Do tego specjalny steelbook.
hitmanhub1

Lokacje i misje

Każda odsłona serii Hitman zabiera nas w różne zakątki świata, gdzie Agent 47 wykonuje kolejne zlecenia. Do tej pory twórcy ujawnili oficjalnie tylko jedną lokację - to słoneczne Miami, gdzie bohater wykona zadanie podczas zawodów samochodowych.

W sumie w grze znajdzie się 6 etapów w dniu premiery. Pozostałe to prawdopodobnie:

 • Kolumbia
 • Indie
 • Nowa Zelandia
 • Morze Północne
 • Ameryka Północna

Powyższe lokacje pochodzą z dokumentu, który wyciekł do sieci w lipcu 2018 roku.

hitmanhub2
Snajper z Miami

Rozgrywka

Hitman 2 korzysta z tej samej formuły rozgrywki, co poprzednia odsłona, a także nieco starsze części cyklu - jak choćby Krwawa Forsa. Najważniejsza jest więc duża liczba sposobów wykonania celu misji, czyli zabójstwa konkretnych osób.

Bohater może ogłuszać praktycznie każdą postać na mapie i przebierać się w jej strój, przez co zyskuje dostęp do kolejnych obszarów i może bez wzbudzania podejrzeń dostać się do ofiary.

Oczywiście bezpośrednia egzekucja jest możliwa, ale rzadko kiedy finezyjna. Dlatego pojawi się sporo szans na zastawienie pułapki, podłożenie bomby, czy nawet zepsucie jakiegoś urządzenia, by spowodować wypadek - w misji w Miami możemy wyłączyć hamulce bolidu, który prowadzi cel.

Powrócą różnorodne wyzwania i odblokowywanie nagród oraz kolejnych narzędzi za coraz lepsze wyniki w ramach jednej misji. Najtrudniejsze będzie rzecz jasna wykonanie całej misji w podstawowym garniturze.

Lokacje zostaną dostosowane do różnych stylów gry, pozwolą dotrzeć w różne miejsca wieloma ścieżkami. Czasem spotkamy też tłumy postaci niezależnych, w które można się wtopić, by uniknąć strażników.

hitmanhub3

W Hitman 2 powróci walizka na broń. Po jej odblokowaniu możliwe będzie więc wybranie się do najlepszego punktu strzeleckiego ze schowanym w niej karabinem snajperskim.

Twórcy dopracują też system skradania się, by zaoferować więcej miejsc, w których 47 może się ukryć. Do tego sztuczna inteligencja ma być bardziej naturalna i nieco mniej przewidywalna niż do tej pory.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami