Na konferencji Microsoftu przed E3 zapowiedziano The Initiative - nowe studio koncernu, z siedzibą w Santa Monica. O zespole nie wiadomo zbyt wiele, ale teraz ujawniono, że dołączyli do niego między innymi twórcy God of War i Red Dead Redemption.

O nowych członkach poinformował szef studia - Darrell Gallagher - za pośrednictwem LinkedIna. Wpis szybko usunięto, ale CrimsonEclipse z ResetEra zrobił zrzut ekranu (dzięki, GamesIndustry.biz).

initia

Szeregi The Initiatve zasilą:

  • Christian Cantamessa - główny scenarzysta i projektant Red Dead Redemption i Śródziemie: Cień Mordoru
  • Daniel Neuburger - jeden z reżyserów Tomb Rider i Rise of the Tomb Raider
  • Brian Westergaard - producent God of War
  • Annie Lohr - pracująca wcześniej w Respawn Entertainment (Titanfall), Riot Games (League of Legends) i Microsoft Studios
  • Lindsey McQueeney - specjalistka do spraw rekrutacji w Crystal Dynamics i Microsofcie

Wspomniany wcześniej Darrell Gallagher należał wcześniej do zespołów Activision, Square Enix i Crystal Dynamics. Nie wiadomo, czym w pierwszej kolejności zajmie się The Initiatve.

Informację o założeniu nowego zespołu Microsoft podał równocześnie z komunikatem o wykupieniu kilku studiów, między innymi twórców Forzy Horizon i Hellblade: Senua's Sacrifice.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.