Arkane Studios: „Dishonored na razie odpoczywa”

Czy seria powróci?

Seria Dishonored na razie nie powróci. Ricardo Bare, główny projektant w Arkane Studios, wypowiedział się na temat ewolucji filozofii twórczej studia.

- Nie mogę powiedzieć, co się stanie w przyszłości, bo teoretycznie możemy zrobić wszystko, ale Dishonored na razie odpoczywa - zaznaczył deweloper w rozmowie z VG24/7.

- Nie wiem, czy nadal będziemy dalej tworzyć tego typu kopie i już nic poza tym - dodał Bare, sugerując, że Arkane chce zacząć produkować gry innego typu.

Projektant podkreślił, że istotą gier studia nadal pozostaje budowanie świata i opowiadanie historii za pośrednictwem otoczenia, a także gameplay z naciskiem na improwizację i szereg różnorodnych zdolności, który ma pozwolić popisać się kreatywnością.

Arkane interesuje się obecnie łączeniem gier dla jednego gracza z aspektem online.

Dekadę temu studio pracowało nad anulowanym później The Crossing - była to produkcja z naciskiem na narrację, ale przeciwnikami bohatera byli inni gracze. Dziennikarz VG24/7 zapytał, czy twórcy chcą wrócić do tego pomysłu.

- Nie wrócimy do The Crossing, ale na pewno do niektórych aspektów. Wplatanie elementów online i współdzielenia gry, to nas naprawdę interesuje. Co ciekawe, przez jakiś czas wielu dużych wydawców naciskało na takie elementy - powiedział Bare.

Nie ujawniono jeszcze, nad czym pracuje Arkane Studios. Ostatnim projektem studia był dodatek do gry Prey. Historia Dishonored zakończyła się w dodatku Death of the Outsider.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami