W Cyberpunk 2077 wybory znacząco wpłyną na głównego bohatera

Przekonuje scenarzysta.

Dziennikarze miesięcznika GamesMaster przeprowadzili wywiad z jednym ze scenarzystów Cyberpunk 2077 - Stanisławem Święcickim. Poruszono temat konsekwencji wyborów gracza, które mają mieć znacznie większy wpływ na głównego bohatera niż w Wiedźminie 3.

- Każdy odpowiednio stworzony protagonista potrzebuje opowieści, a nasza postać nie jest wyjątkiem. Mimo to, podjęte przez gracza decyzje znacząco wpłyną na V, i to na większej liczbie płaszczyzn niż w naszych poprzednich grach - tłumaczy Święcicki (dzięki, Wccftech).

Scenarzysta podkreślił, że ma na myśli wybory dokonane jeszcze podczas tworzenia postaci, ale również w trakcie samej rozgrywki. W wywiadzie poruszono też temat różnic między Geraltem a V.

cyb2
Jaką rolę odegramy w Night City?

- Geralt był profesjonalistą, doświadczonym zabójcą potworów, który znał świat na wylot. Z kolei V to najemnik, który chce wspiąć się na szczyt. Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, łatwo zrozumieć, że perspektywa V nie różni się od pozycji gracza, który również dopiero poznaje Night City i decyduje o swojej postawie względem miasta.

Jak mówi Święcicki, w Cyberpunk 2077 nie zabraknie uniwersalnych ludzkich wartości: poświęcenia, smutku, utraty, przyjaźni i miłości. Według scenarzysty, takie emocje liczą się najbardziej w świecie, w którym ciało nie jest już tak cenne i powoli zapomina się, czym jest człowieczeństwo.

Przypomnijmy, że wspomniany bohater - V - może być mężczyzną albo kobietą. Wyboru płci dokonamy na początku gry.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana. Gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Captain Tsubasa - premiera w sierpniu, jest nowy zwiastun

Rise of New Champions zadebiutuje na PC, PS4 i Switch.

Games with Gold: czerwiec 2020 - pełna oferta

Shantae and the Pirate' s Curse, Destroy All Humans i inne.

The Last of Us 2 zakazane na Bliskim Wschodzie?

Gracze nie mogą zamówić tytułu w arabskim PS Store.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami