Multiplayer trafił w końcu do No Man's Sky. Gracze czekali około dwóch lat na możliwość gry ze znajomymi, więc to istotna nowość. Co ciekawe, wciąż skrywa jednak jeszcze trochę tajemnic.

Na tej stronie wyjaśnimy wszystko, co da się wyjaśnić na temat trybu multiplayer. Jak działa gra z innymi? Odpowiadamy na to pytanie, nawet jeżeli pewne aspekty cały czas pozostają niejasne.

Postaramy się aktualizować ten artykuł, w miarę odkrywania kolejnych szczegółów.

Jak działa multiplayer?

No Man's Sky nie jest grą MMO, co oznacza, że nie wszyscy gracze trafiają do jednego, współdzielonego świata (instancji). Jeżeli nie jesteś z kimś w grupie i nie umówicie się w konkretnym miejscu, to prawdopodobnie się nie zobaczycie.

1
Człowiek!

Multiplayer w No Man's Sky ma więc pewne ograniczenia. W jednej instancji może znajdować się maksymalnie 16 graczy w jednym momencie. W jednej grupie może znajdować się w sumie 4 graczy, a więc możesz zaprosić 3 znajomych.

Co ciekawe, gracze poza naszą drużyną - tacy, których spotykamy przypadkowo - nie zawsze pojawiają się w normalnej postaci. Czasem widzimy ich pod postacią świetlistych kul - jak na obrazku poniżej. Możliwe, że w taki sposób widzimy tych, którzy nie są w jednej instancji z nami.

2

Spotkania z obcymi graczami są zresztą na tyle rzadkie, że nie będzie to zbyt częsty widok.

Jak grać ze znajomymi?

Najprostszym sposobem na grę ze znajomymi jest wspólne rozpoczęcie zabawy. Nawet jeżeli zaczęliśmy grać solo, można jeszcze dołączyć do innych. Wystarczy wybrać opcję Dołącz na samym początku, przy uruchamianiu gry.

Z głównego menu, już podczas gry, można też zaprosić do swojego świata znajomych, którzy akurat grają.

5
Znajomi oznaczeni są pomarańczową ikonką.

Powrót do spisu treści: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki

Dołączanie do znajomych wiąże się zawsze z pojawianiem się w ich okolicy, ale nigdy nie pojawimy się po zalogowaniu przy nich. Jeżeli są na stacji czy na planecie, to w większości przypadków pojawimy się na orbicie.

Co robić, kiedy jesteśmy już w grupie? Pomagać sobie. Warto wykorzystać przewagę liczebną w walce. Nie przygotowano jednak żadnych specjalnych misji grupowych.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama