Serwis Netflix oferuje trzy różne pakiety, które możemy dowolnie i w każdej chwili zmieniać.

Różnią się między sobą liczbą opcji i funkcjonalności oraz miesięczną ceną, którą przyjdzie nam za nie zapłacić. Poniżej przedstawiamy charakterystyki każdego z planów. Podajemy przy tym jakość, która będzie osiągalna na danym koncie, dostępną liczbę urządzeń oraz ceny każdego pakietu Netflix.

  • Pakiet Basic - jest to najtańszy plan dostępny za 34 złote miesięczne. Stanowi dobre rozwiązanie dla osób oszczędnych oraz niezbyt wymagających, jeśli chodzi o jakość obrazu, ponieważ oferuje tylko jakość SD, czyli tak zwaną rozdzielczość standardową. Jednocześnie można oglądać filmy i seriale tylko na jednym odbiorniku.
netflix2
  • Pakiet Standard - plan za 43 złote miesięcznie wydaje się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Za wyższą, niż w pakiecie Basic, cenę otrzymujemy możliwość oglądania filmów i seriali w jakości Full HD, a do tego możliwy jest jednoczesny odbiór programów na dwóch odbiornikach.
  • Pakiet Premium - najdroższym planem za 52 złote miesięcznie, powinny zainteresować się głównie osoby, którym zależy na najwyższej jakości obrazu i posiadający odbiorniki 4K. Pakiet ten oferuje bowiem możliwość oglądania filmów i seriali w jakości Ultra HD i to, aż na czterech odbiornikach jednocześnie. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku osób z odbiornikami obsługującymi Ultra HD oraz rodzin. Pamiętajmy jednak, że aby cieszyć się najwyższą jakością obrazu, wymagane jest szybkie połączenie internetowe.
netflix00
W tym miejscu - oglądając na telewizorze - możesz zauważyć jakość odtwarzanego materiału.

Należy tu wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie, że nie wszystkie filmy będą wyświetlane w najwyższej możliwej rozdzielczości, na przykład, gdy zdecydowaliśmy się na konto Premium.

Niektóre, zwłaszcza starsze produkcje, nie oferują po prostu tak dobrej jakości obrazu. Jeśli oglądamy film na telewizorze, to informacje związane między innymi z jakością obrazu możemy znaleźć w lewym górnym narożniku ekranu w menu danego tytułu.

Czy mogę współdzielić konto Netflix z innymi?

Warto pamiętać, że w celu ograniczenia kosztów można podzielić się nimi na przykład ze znajomymi. Wystarczy, że jedna osoba stworzy np. konto Premium i podzieli się z nim z trzema innymi osobami. W ten sposób zostaną wykorzystane cztery odbiorniki, a koszt rozłoży się po 13 złotych na jedną osobę. Jest to zabieg zupełnie legalny, a nawet sam Netflix zachęca do tego typu rozwiązania.

Powrót do głównej strony: Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały