Netflix - jak założyć konto, jak wykupić i ile kosztuje?

Zakładanie konta, ceny, koszt subskrypcji.

Założenie konta w serwisie Netflix jest procesem prostym i można go przeprowadzić zarówno na telewizorze z obsługą Smart TV, jak i na innych urządzeniach pokroju telefonu, laptopa lub komputera.

Po wejściu na stronę Netflix.com można skorzystać z opcji „Zacznij bezpłatny miesiąc”, o ile nie korzystaliśmy z niej wcześniej (#1 na obrazku poniżej) lub wejść na zakładkę Konto (#2 na obrazku poniżej).

W obydwu przypadkach pierwszym krokiem jest bowiem założenie konta.

Jeśli zdecydowaliśmy się na pierwszy wariant, to zostaniemy przeniesieni do wyboru rodzaju pakietu, a następnie do założenia konta.

netflix1

Podczas zakładania konta pierwszym krokiem jest podanie adresu email oraz hasła do serwisu, z którego będziemy korzystać.

W kolejnej zakładce musimy zdecydować o rodzaju płatności. Obecnie do wyboru jest kilka opcji:

netflix4

Karta kredytowa lub debetowa (#3 na obrazku powyżej) - jeśli zdecydujemy się na płatność kartą, to po wybraniu tej opcji trzeba będzie podać imię i nazwisko posiadacza karty, a także numer karty, datę jej wygaśnięcia i kod CVV, czyli trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie karty.

Należy pamiętać, że pierwszy miesiąc usługi jest darmowy, jednak po 30 dniach z karty zostanie pobrana opłata równa wysokości wybranego pakietu, a w kolejnych miesiącach system sam będzie pobierał z karty opłatę. Chyba że postanowimy anulować usługę.

PayPal (#4 na obrazku powyżej) - po wybraniu tej opcji zostaniemy przeniesieni na stronę logowania do naszego konta PayPal. Nalezy pamiętać, że chociaż pierwszy miesiąc usługi jest za darmo, to na naszym koncie PayPal muszą znajdować się środki wystarczające na opłatę abonamentu (jeśli zdecydujemy się na anulowanie subskrypcji przed terminem 30 dni, to środki nie zostaną pobrane). W innym przypadku system odrzuci rejestrację.

Kod podarunkowy (#5 na obrazku powyżej) - obecnie można w wielu miejscach kupić również specjalne karty związane z Netfliksem. Aby z nich skorzystać wystarczy wpisać w rubryce znajdujący się na nich kod. Karty z kodami są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy, aby Netflix automatycznie pobierał opłaty na przykład w przypadku karty płatniczej. Jeśli w tym przypadku nie zasilimy konta kolejnym kodem, to usługa oglądania filmów i seriali po prostu zostanie zablokowana, aż do wpisania kolejnego kodu.

netflix5

Po wybraniu rodzaju płatności będą pojawiać się kolejne ekrany, w których podejmiemy decyzje związane z urządzeniami, na jakich chcemy oglądać Netfliksa (ich wybór finalnie nie jest istotny, gdyż oglądać będziesz mógł na każdym urządzeniu), a następnie z tworzeniem profilu.

W trakcie tworzenia profilu należy podać jego nazwę (#6 na obrazku powyżej), oraz ewentualnie zaznaczyć opcję „Dziecko?” (#7), jeśli chcemy, aby był to profil dla dzieci (pojawią się w nim tylko bajki i programy dla najmłodszych do lat 12). Aby przejść dalej, wystarczy wybrać opcję „Kontynuuj” (#8).

netflix6

Zostaniemy przeniesieni do biblioteki filmów i seriali (#9 na obrazku powyżej), z których należy wybrać przynajmniej trzy interesujące nas pozycje. Na tej podstawie system wybierze z bazy podobne produkcje, które zaproponuje do oglądania. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie wyboru (#10).

Po chwili trafisz do biblioteki wszystkich filmów i seriali pogrupowanych na wiele kategorii. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć dany tytuł po prostu wpisując jego nazwę. Kiedy go zlokalizujesz wystarczy go odtworzyć i rozpocząć seans.

Powrót do głównej strony: Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami