Jeśli w którymś momencie stwierdzimy, że Netflix nam nie odpowiada i chcemy zrezygnować z usługi, możemy to zrobić w dowolnym momencie. W jaki sposób anulować subskrypcję na Netflix?

Należy uruchomić serwis internetowy Netflix i zalogować się w nim na główne konto, które powstaje automatycznie podczas rejestracji.

Następnie klikamy na jego ikonę w prawym górnym narożniku ekranu i wybieramy opcję Konto (#1 na obrazku poniżej).

Zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę zawierającą wszystkie ważne informacje związane z naszym kontem - adresem email, hasłem czy ewentualnym numerem karty, z której są pobierane środki pieniężne.

netflix12

Jeżeli chcemy zrezygnować z usługi Netflix, to wystarczy wybrać opcję Anuluj członkostwo (#2 na obrazku powyżej), która znajduje się na górze z lewej strony. Następnie wystarczy potwierdzić swój wybór, a anulowanie nastąpi w chwili zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego.

Anulowane członkostwo można w dowolnej chwili odnowić. Historia informacji związanych z naszymi preferencjami filmowymi będzie zapisana w bazie przez 10 miesięcy od momentu anulowania subskrypcji.

Czy anulowanie subskrypcji na Netflix sprawi, że od razu przestanę oglądać?

Nie. Z platformy Netflix możesz korzystać do momentu, aż wygaśnie dany cykl rozliczeniowy. Jeśli - przykładowo - subskrypcję wykupiłeś 10 sierpnia, a postanowisz zrezygnować 25 sierpnia, z platformy możesz korzystać jeszcze do 9 września. Analogicznie dla innych okresów rozliczeniowych.

Powrót do głównej strony: Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama