Shadow of the Tomb Raider - osobne poziomy trudności dla eksploracji, walki i zagadek

Dla każdego coś miłego.

Debiutujący 14 września Shadow of the Tomb Raider zaoferuje zaawansowane opcje poziomu trudności - do swoich potrzeb dostosujemy osobno walkę, eksplorację i zagadki.

Dla każdego z wyżej wymienionych elementów deweloperzy przygotowali trzy warianty trudności (plus jeden specjalny, blokujący wszystkie opcje na najwyższym poziomie). Wybranie łatwej eksploracji sprawi na przykład, że w miejscach, których bohaterka może się chwycić, pokaże się ślad białej farby. W obozowiskach znajdziemy też zapalone ogniska.

tr

Dzięki łatwemu poziomowi zagadek, Lara zawsze podpowie graczowi, jaki kolejny ruch powinien wykonać. Na żądanie podświetlimy też przedmioty i mechanizmy, z którymi możemy wejść w interakcję. Otrzymamy też więcej czasu w zagadkach wymagających szybkiego działania.

tr2

Jeśli chodzi o walkę, wybór gracza wpłynie na ilość zdrowia przeciwników, częstotliwość pojawiania się paczek z amunicją oraz zarys, który pojawia się wokół nieprzyjaciół, aby łatwiej ich identyfikować. Zabraknie ponadto regeneracji życia podczas walki.

Twórcy przygotowali też inne opcje dotyczące sterowania. Możemy zredukować drżenie kamery albo „miękko zablokować” ją za plecami bohaterki, aby zawsze obracała się w stronę, w którą się poruszamy (pozwala to na przemieszczanie się z użyciem tylko lewej gałki analogowej). Resztę możliwości opisano na blogu.

Shadow of the Tomb Raider trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. To zakończenie trylogii opowiadającej o początkach kariery młodej archeolog.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Hyper Scape od Ubisoftu ujawnione. Gameplay z darmowego battle royale

Gra, na którą wpływają widzowie na Twitchu.

[PLOTKA] Gwiazda "Breaking Bad" otrzymała rolę w Far Cry 6

Giancarlo Esposito wystąpi podobno w grze Ubisoftu.

Aż trzy miliony sprzedanych egzemplarzy niezależnego Dead Cells

Twórcy przedstawiają informacje o dużej aktualizacji.

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami