Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciele studia Rockstar opublikowali dziś materiał wideo z prezentacją rozgrywki z Red Dead Redemption 2 nagrany na PS4 Pro.

Gameplay pozwala przyjrzeć się eksploracji, jeździe konnej i strzelaninom. Po raz pierwszy możemy dostrzec między innymi ulepszone w stosunku do GTA 5 animacje postaci.

Twórcy pokazują też różne lokacje, warunki pogodowe i bohaterów.

Pojawiają się też zupełnie nowe opcje dostępne podczas rozgrywki. Spotykanych ludzi możemy pozdrawiać, zastraszać lub spróbować przegonić albo uspokoić podczas kłótni. Wszystko to poprzez użycie odpowiednich przycisków.

Poza tym, materiał przekazuje też informacje, które znamy już z pokazów dla mediów. Jest więc system obozowania z gangiem i dbania o towarzyszy, tworzenie więzi z rumakiem czy też system konsekwencji naszych czynów.

Rozbudowano też system polowania. Zranioną zwierzynę trzeba będzie wytropić po śladach, a upolowanej nie będzie można zbyt długo przewozić na koniu, ponieważ zacznie się psuć.

Red Dead Redemption 2 debiutuje 26 października na PS4 i Xbox One. To prequel, w którym pokierujemy jednym z członków gangu, do którego należał John Marston z pierwszego RDR.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (21)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama