Sztuczna inteligencja pokonała profesjonalnych graczy Dota 2

Teraz czas na ostateczny sprawdzian.

Drużyna kierowana przez sztuczną inteligencję pokonała w Dota 2 zespół składający się z czterech profesjonalnych graczy oraz komentatora. Wynik wyniósł 2:1.

Zwycięska drużyna to oprogramowanie autorstwa OpenAI - współfundowanej przez Elona Muska firmy prowadzącej badania nad sztuczną inteligencją, w tym tak zwanym „machine learning”, czyli procesem samouczenia się programów (dzięki, Rock, Paper, Shotgun).

Te same boty uprzednio zwyciężyły z drużyną amatorską, ale to pierwszy raz, kiedy udało im się pokonać profesjonalistów, do tego znajdujących się w czołówce 0,05 proc. najlepszych graczy na świecie. Należy jednak podkreślić, że mecz miał niestandardowe zasady: wachlarz postaci do wyboru ograniczono jedynie do 18 (wszystkich jest 115).

dot2
AI radzi sobie coraz lepiej

To ostatnie przygotowania drużyny OpenAI do ostatecznego testu - podczas turnieju The International 2018 sztuczna inteligencja zmierzy się bowiem z jeszcze trudniejszymi przeciwnikami.

Nagranie całej rozgrywki zarejestrowano na Twitchu, więc chętni mogą obejrzeć, jak boty pokonują ludzkich przeciwników.

Przed pierwszym meczem jeden z graczy sterowanych przez sztuczną inteligencję napisał na czacie: „Szacujemy prawdopodobieństwo naszej wygranej na ponad 95 proc.”, ale to oczywiście wynik skryptu, nie obliczeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami