Fallout 76 nie zadebiutuje na Steamie

Tylko na Bethesda.net.

Przedstawiciele Bethesdy zapowiedzieli, że Fallout 76 w wersji PC nie trafi na Steama. Zamiast tego, nabywcy uruchomią grę za pośrednictwem platformy cyfrowej dystrybucji wydawcy.

Na zaktualizowanej stronie czytamy, że „Zarówno wersja B.E.T.A., jak i sama gra będą dostępne na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC (wyłącznie za pośrednictwem Bethesda.net).”

Na liście brakuje Steama, dlatego dziennikarze PC Gamer skontaktowali się ze studiem, które potwierdziło, że gra nie zadebiutuje na platformie Valve.

fal2
Czas odbudować miasta i osady

Nie podano powodu, dla którego Fallout 76 ominie Steama, ale niewykluczone, że z tej samej przyczyny, dla której Fortnite na Androida nie zadebiutuje w sklepie Play.

Valve, podobnie jak Google, wymaga zazwyczaj 30-procentowego udziału w przychodach. Udostępnienie gry za pośrednictwem Bethesda.net pomoże też firmie budować bazę użytkowników platformy.

Niewykluczone jednak, że Fallout 76 trafi na Steama w przyszłości. Warto przypomnieć, że Fallout Shelter ukazał się na Bethesda.net w lipcu 2016 roku, a w marcu 2017 produkcję pobierali już użytkownicy Steama.

Jednocześnie Bethesda poinformowała, że beta Fallout 76 pozwoli cieszyć się zawartością pełnej wersji, a poczynione postępy przeniesiemy do gry po premierze, 14 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami