Top 7 najważniejszych nowości w FIFA 19

Przetrwanie, czyli tryb inspirowany battle royale?

Jeszcze w lipcu mieliśmy okazję przedpremierowo pograć w FIFA 19. W międzyczasie opublikowaliśmy nasze wrażenia, a także wywiad z Samem Riverą, jednym z głównych producentów odpowiedzialnych za rozgrywkę w FIFA 19. Wspomniane materiały możesz przeczytać korzystając z poniższych linków:

Dopiero teraz możemy jednak zdradzić więcej szczegółów dotyczących nowych elementów w FIFA 19. A tych jest naprawdę dużo i wiele z nich skutecznie zaskakuje, czyniąc najnowszą część serii bardzo odświeżoną. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych nowości w FIFA 19.

1. Nowy tryb szybkiego meczu

Jest to prawdopodobnie najbardziej zaskakująca nowość w całej grze. Wprowadza wiele nowych możliwości w ramach rozgrywania szybkiego meczu, na przykład ze znajomymi przed telewizorem, ale prawdopodobnie także za pośrednictwem rozgrywki sieciowej.

Dzięki temu trybowi możemy zmienić naprawdę wiele czynników w samym meczu, co jest ukłonem w kierunku urozmaicenia rozgrywki. Należy jednak mieć świadomość, że są to elementy nie mające nic wspólnego z realizmem prawdziwego spotkania piłkarskiego. Odpowiedź na to, co znajdzie się w ramach Nowego szybkiego meczu, odnajdziesz poniżej.

fifa_19_01

2. Przetrwanie - tryb à la battle royale?

Przetrwanie (w angielskiej wersji językowej Survival) jest jedną ze składowych elementów Własnych Zasad (House Rules). To zestaw zasad, z których możemy korzystać we wspomnianym wyżej Nowym trybie szybkiego meczu. Co dokładnie oferuje Przetrwanie? Mówiąc najprościej, jest to tryb inspirowany mocno grami typu battle royale, choć sami twórcy zaprzeczają istnieniu tego typu inspiracji.

Rozgrywając mecz w trybie Survival, graczowi który strzeli bramkę, jest zabierany z murawy jeden zawodnik. Ma to na celu uatrakcyjnić rozgrywkę, a także wyrównać szanse obu graczy. Prowadzi to do często bardzo trudnych sytuacji, zwłaszcza wtedy, gdy któryś z zawodników dostanie także czerwoną kartkę.

fifa_19_02

Emocji w Przetrwaniu na pewno nie brakuje, a zdejmowanie losowego piłkarza z murawy dodaje rozgrywce bardzo ciekawego smaczku. Tryb ten na pewno będzie dostępny podczas „kanapowego” grania, nie wiemy jeszcze czy zostanie udostępniony także do zabawy w sieci.

3. Własne Zasady (House Rules)

Nie tylko Survival jest nowością w Nowym trybie szybkiego meczu. Oprócz meczu inspirowanym wyraźnie battle royale, możemy wybrać kilka innych zmiennych, które zagwarantują nam sukces podczas gry.

Jednym z takich pomysłów jest podwójna wartość bramek przy strzałach zza pola karnego. Jeśli trafisz w światło bramki zza „szesnastki”, a piłka wpadnie do siatki, na twoje konto lądują automatycznie dwa gole.

fifa_19_03

Inną zmienną może być choćby fakt, że liczą się tylko bramki strzelone z woleja. Albo zasada złotego gola, a więc drużyna, która zdobędzie pierwszą bramkę, wygrywa. To jednak nie wszystkie zmienne charakteryzujące House Rules. Najciekawsza jest bowiem przed nami.

4. No rules (żadnych zasad)

Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny sposób na rozegranie wirtualnego meczu. W tym trybie nie obowiązują najważniejsze zasady. Nie ma więc mowy o spalonych, a faulować można nawet w najbardziej brutalny sposób.

Chcesz pozwolić sobie na agresywne wejście od tyłu w nogi zawodnika, który znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem? Żaden problem. Nie tylko nie zostaniesz ukarany, ale sędzia nie sięgnie nawet po gwizdek.

fifa_19_04

Co prawda arbiter znajduje się wówczas na boisku, ale jego zadaniem jest zagwizdanie tylko wtedy, gdy piłka pojawi się poza boiskiem. FIFA 19 oddaje więc tryb dla wielbicieli „wolnej amerykanki”, który w praktyce może okazać się - podobnie jak Survival - imprezowym hitem.

5. Zaawansowany system statystyk

FIFA 19 doczekała się w końcu rozbudowanych statystyk gracza. I nie jest tu mowa o zawodnikach na wirtualnej murawie, ale o graczach dzierżących kontroler w dłoni. Przed każdym meczem możemy zatem przyjrzeć się dokładnym statystykom gracza, z którym za chwilę rozegramy spotkanie.

Wśród danych zauważymy średnie posiadanie piłki, liczbę fauli, sposoby zdobywania bramek i wiele innych informacji, na których podstawie możemy wyciągnąć wnioski. W dużej mierze to ciekawostki, które jednak urozmaicają moment przed pierwszym gwizdkiem.

fifa_19_05

Co ciekawe, statystyki nie będą obejmować tylko i wyłącznie graczy, których spotkamy w rozgrywce wieloosobowej. Jeśli - przykładowo - regularnie odwiedza nas kolega, z którym gramy co jakiś czas w „kanapowym” trybie, wystarczy założyć mu specjalną kartę, na której gromadzone będą wszystkie najważniejsze statystyki. Umożliwia to także większą personalizację gracza.

6. Licencje

Każdego roku programiści z EA Sports starają się rozszerzać możliwości związane z licencjami lig i piłkarzy. Także w tym roku czeka nas pod tym względem aktualizacja, choć raczej o bardziej egzotyczne miejsca. Nowością będzie między innymi liga chińska. Na pełną listę nowych lig musimy jednak jeszcze nieco zaczekać.

7. FIFA 19 Ultimate Team

Także tryby FUT doczekają się usprawnień. Nowością w tamtym roku był tryb nazwany Squad Battles, tym razem nowa formuła nazywa się Rywale. W tym trybie dostępne będą cotygodniowe rankingi, lepsze dopasowywanie przeciwników w rozgrywce online, a także wiele innych usprawnień.

Pojawią się także nowe opcje nagród, gdzie często możemy wybrać jaki rodzaj nagrody odpowiada nam bardziej - może to być paczka z kartami, coinsy lub inne zestawy. Także Ikony doczekają się rozszerzenia: wśród najsłynniejszych piłkarzy pojawi się choćby Raul czy Rivaldo.

fifa_19_07

FUT zaproponuje też wiele usprawnień na innych polach, między innymi cofanie przypadkowych sprzedaży kart, łatwiejsze zarządzanie kartami (przydatne zwłaszcza dla nowych graczy), a także usprawniony Champions Channel TV, gdzie można oglądać zmagania najlepszych graczy w turniejach. Podczas oglądania powtórek na ekranie zostaną wyświetlone pady z podświetlonymi przyciskami, z których w danych sytuacjach korzystali gracze. Ciekawy sposób na podpatrywanie, jak to robią najlepsi.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami