God of War z przychodem 131 mln dolarów na sprzedaży cyfrowej

W pierwszym miesiącu po premierze.

Analitycy z firmy badawczej SuperData informują, że wydany 20 kwietnia God of War wygenerował przychody rzędu 131 milionów dolarów, biorąc pod uwagę jedynie sprzedaż cyfrową w okresie miesiąca od premiery.

Przedstawiciele Sony ogłosili, że w przeciągu 3 dni od debiutu sprzedano 3 miliony egzemplarzy God of War, po czym w trakcie miesiąca wynik podniósł się do 5 milionów.

Według specjalistów z SuperData, 2,1 miliona gier, a więc mniej niż połowa, pochodziła z dystrybucji cyfrowej.

god
Bóg wojny ma powody do dumy

Rezultat God of War znacznie przewyższa przychód chociażby Uncharted 4, który w tym samym okresie osiągnął wynik 56 milionów dolarów ze sprzedaży cyfrowej. Kratos i jego syn poradzili sobie również lepiej niż Geralt - Wiedźmin 3 wygenerował bowiem przychody rzędu 69 milionów dolarów.

Choć Sony nie opublikowało zaktualizowanych wyników sprzedażowych God of War w swoim raporcie za pierwszy kwartał 2018 roku fiskalnego, przedstawiciel firmy przekonuje, że tytuł „znacznie przewyższył” oczekiwania japońskiego koncernu.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami