Forbes: polscy twórcy gier warci są ponad 26 miliardów złotych

CD Projekt największą firmą.

Magazyn Forbes opublikował raport poświęcony polskim producentom gier. Z obliczeń dziennikarzy wynika, że 25 największych rodzimych firm wartych jest łącznie 26,2 miliarda złotych.

Na czele sporządzonego przez redakcję pisma zestawienia uplasował się CD Projekt - spółka odpowiedzialna za serię Wiedźmin wyceniana jest na 18,74 miliarda złotych. Podkreślono, że wynik jest zasługą dużego zainteresowania powstającym Cyberpunk 2077 - analitycy szacują, że po premierze tytuł wygeneruje nawet 800 milionów złotych zysku netto.

Na drugiej lokacie jest znany z Dying Light 2 wrocławski Techland z rezultatem wynoszącym 3,53 miliarda złotych. Na ostatnim miejscu podium znalazło się zaś warte 1,10 mld zł studio 11 bit, a więc twórcy This War of Mine oraz Frostpunk.

01
Pierwsza dziesiątka największych polskich producentów gier według Forbesa

Na pozostałych pozycjach są przede wszystkim firmy przygotowujące tytuły mobilne - na przykład na piątej jest Ten Square Games, które słynie między innymi z Let's Fish i Fishing Clash. Dziennikarze zwracają uwagę, że segment projektów na smartfony oraz tablety wart jest 70,3 mld dolarów i rośnie najszybciej - 25,5 procent rocznie.

Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji raportu poświęconego polskim producentom gier, na oficjalnej stronie Forbesa należy wpisać adres e-mail, na który zostanie przesłany dokument.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami