FIFA 19 już 28 września trafi na PC, PS4, Xbox One, Switch oraz PS3 i Xbox 360. Deweloperzy z EA Sports tradycyjnie umożliwią przetestowanie najnowszej odsłony piłkarskiej serii, udostępniając demo gry.

Pozwoli to na sprawdzenie nowości i oswojenie się z wprowadzonymi mechanizmami, co ułatwi podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Warto pamiętać, że postępów poczynionych w demie nie przeniesiemy do pełnej wersji po nabyciu gry.

Poniżej zebraliśmy wszystkie przydatne informacje, jakie warto wiedzieć o wersji demonstracyjnej FIFA 19.

Kiedy zadebiutuje demo FIFA 19?

EA Sports przez ostatnie lata udostępniało demonstracyjne wersje serii FIFA na dwa tygodnie przed premierą gry. Tegoroczna odsłona zadebiutuje 28 września, więc demo powinno się ukazać około 14 września.

Nieoficjalne informacje sugerują jednak, że zagramy jeszcze wcześniej, bo już 11 września. EA nie określiło jeszcze konkretnej daty premiery.

Jakie zespoły będą dostępne w demo FIFA 19? Które tryby gry przetestujemy?

W wersji demonstracyjnej wybierzemy spośród 9 drużyn. Są to:

  • Atlético Madryt
  • Borussia Dortmund
  • FC Bayern
  • Juventus
  • Manchester City
  • Manchester United
  • Paris Saint-Germain
  • Real Madryt
  • Tottenham Hotspur

Standardowo, pojawi się opcja rozegrania szybkiego meczu z udziałem wymienionych wyżej zespołów. Mecz będzie oczywiście krótszy niż pozwala ustawić standardowa wersja - zagramy prawdopodobnie w dwóch połowach po 4 minuty.

Powróci tryb Podróż, a więc znów wcielimy się w Alexa Huntera i pokierujemy karierą młodego piłkarza. Niewykluczone, że wersja demonstracyjna pozwoli rozegrać krótki fragment tego fabularnego trybu.

Możemy się również spodziewać możliwości przetestowania rozgrywki w ramach Ligi Mistrzów. Electronic Arts po latach ponownie uzyskało licencję po wygaśnięciu umowy między UEFA a Konami.

Kolejną nowością jest Liga Europy - rozgrywki, które również mogą otrzymać tryb testowy w demie FIFA 19.

Zagramy samotnie lub maksymalnie z jednym znajomym - w jednej drużynie lub przeciwko sobie. Standardowo, zabraknie rozgrywek przez Sieć.

Jak pobrać demo FIFA 19?

Demo FIFA 19 zostanie udostępniona za darmo na niemal wszystkich platformach docelowych - prawdopodobnie poza PS3, X360 i Nintendo Switch. Kiedy wersja już zadebiutuje, pobierzemy ją na 3 sposoby, w zależności od platformy.

Aby zagrać w demo na PC, musimy pobrać i zainstalować aplikację Origin, po czym zalogować się na konto EA (lub je stworzyć, jeśli do tej pory go nie mieliśmy). Po kliknięciu na ikonę gry zostaniemy przeniesieni na stronę sklepu, lecz w prawej kolumnie, na dole, pod ceną, znajdziemy napis „Zagraj w demo”, który należy kliknąć i postępować zgodnie z poleceniami na ekranie.

Aby znaleźć demo FIFA 19 na PS4, musimy uruchomić sklep PlayStation Store, wyszukać „FIFA 18 demo” i rozpocząć pobieranie. Podobnie jest w przypadku Xbox One, gdzie należy skorzystać ze sklepu Xbox Store.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały