Studio Turn 10 opublikowało na oficjalnej stronie komunikat dotyczący lootboxˇw w Forza Motorsport 7. Deweloperzy do końca roku usuną z gry skrzynki z łupem. Podobne rozwiązania nie pojawią się ponadto w nadchodzącej Forzie Horizon 4.

Dotychczas w serii Horizon pojawiały się kredyty, czyli wirtualne pieniądze, za ktˇre kupujemy nowe samochody w salonie, na aukcjach, i za pomocą ktˇrych ulepszamy wozy.

Kredyty zdobywa się dzięki rozgrywce, ale walutę można też kupić w sklepie Microsoftu. Twˇrcy samochodowej serii informują, że ani płatne tokeny, ani lootboxy nie pojawią się w Forzie Horizon 4. Oznacza to, że walutę zdobędziemy wyłącznie ścigając się i wykonując inne wyzwania w otwartym świecie.

hor
Nowe auto tylko dzięki ciężkiej pracy

Jeśli chodzi o Forzę Motorsport 7, zmiana w systemie skrzynek nie będzie natychmiastowa, ponieważ - jak twierdzą deweloperzy - proces jest bardzo skomplikowany.

Lootboxy w symulacyjnej serii wzbudzały kontrowersje od premiery produkcji. Choć teraz znajdziemy w nich wyłącznie przedmioty kosmetyczne, dawniej gracze wygrywali samochody - rˇwnież takie, ktˇrych nie mogli kupić w standardowy sposˇb.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 11 października na Xbox One i PC z Windows 10. Trafiamy do Wielkiej Brytanii, a największą nowością są zmienne pory roku, ktˇre wpłyną nie tylko na wygląd świata, ale też sposˇb prowadzenia pojazdˇw.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz