Analitycy: Red Dead Redemption 2 ze sprzedażą 15,5 mln sztuk

Plus prognozy dla CoD: Black Ops 4 i Battlefield V.

Z dokumentu sporządzonego przez ekspertów Michaela J. Olsona i Yunga Kima wynika, że Red Dead Redemption 2 przed końcem marca 2019 roku znajdzie 15,5 miliona nabywców. W najlepszym przypadku rozejdzie się w 17,1 milionach kopii, a w najgorszym w 14 milionach sztuk.

Analitycy uważają, że konkurencja odniesie większy sukces. Twierdzą, że do końca bieżącego roku Call of Duty: Black Ops 4 sprzeda się w liczbie 21,5 miliona egzemplarzy - w najbardziej optymistycznym scenariuszu wynik wyniesie 23,7 miliona, a pesymistycznym 19,4 miliona (dzięki, GamingBolt).

Olson i Kim są przekonani, że nieco popularniejszy od Red Dead Redemption 2 okaże się też Battlefield V. Przed końcem marca grę od DICE powinno kupić 16 milionów osób, przy czym w najlepszym przypadku rozejdzie się w 17,6 miliona kopii, a najgorszym w 14,4 milionie sztuk.

Oczywiście prognozy ekspertów z firmy Piper Jaffray niekoniecznie muszą mieć pokrycie w rzeczywistości. Faktem jest jednak, że szef Take-Two przyznał niedawno, że tytuł osadzony na Dzikim Zachodzie raczej nie powtórzy sukcesu GTA 5.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PlayStation 4 i Xbox One, a w przyszłości może trafić na PC. W prequelu wcielamy się w Arthura Morgana - prawą rękę przywódcy gangu, do którego należał bohater pierwszej części.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami