W FIFA 19 zabraknie systemu VAR

Twórcy twierdzą, że nie jest potrzebny.

W rozmowie z Eurogamerem dyrektor kreatywny gry FIFA 19 - Matt Prior - ujawnił, że w powstającej odsłonie piłkarskiego cyklu zabraknie znanego z prawdziwych spotkań piłki nożnej systemu VAR.

Weryfikacja za pomocą powtórek wideo odegrała dużą rolę podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Dzięki rozwiązaniu, zmieniono wiele decyzji arbitrów - na przykład przyznano niepodyktowany pierwotnie rzut karny i stwierdzono, że danego gola strzelono ze spalonego.

Deweloperzy nie zamierzają jednak wprowadzać VAR-u do tegorocznej odsłony swojego cyklu - ani kolejnych. Prior wyjaśnia, że system nie jest potrzebny, bo gra sama i bezbłędnie rozstrzyga kontrowersyjne sytuacje.

Podczas zabawy nie ma więc możliwości zdobycia bramki z pozycji spalonej. Podobnie jest z faulami - choć część graczy może twierdzić, że wirtualny sędzia niekiedy podejmuje złe decyzje, w praktyce nigdy się nie myli.

01
VAR nieprędko trafi do gier z serii FIFA

Oczywiście projektanci mogliby zaimplementować weryfikację wideo, by zwiększyć realizm zabawy. Podkreślają jednak, że póki co VAR nie jest zbyt mocno rozpowszechniony w prawdziwym świecie - nawet jeżeli był stosowany na Mistrzostwach Świata w Rosji.

- Wciąż uczymy się, w jakim stopniu jest używany. Nadal istnieje szara strefa, ale zamierzamy to monitorować. Jeśli rozwiązanie stanie się częścią piłki nożnej do tego stopnia, że jego brak w trakcie meczu będzie wyglądał dziwnie, rozważymy wprowadzenie systemu - tłumaczy Prior.

„Tytuł prezentuje się naprawdę dobrze i zaskakuje liczbą nowych elementów w grze, które nie są tylko marketingowymi chwytami, ale w większości odczuwalnymi zmianami” - napisaliśmy we wrażeniach z wczesnej wersji produkcji.

FIFA 19 zadebiutuje 28 września na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami