Fallout 1-3, New Vegas i 4 ukończone w 90 minut

To się nazywa speedrun.

Gracz o pseudonimie tomatoanus ukończył pięć głównych części cyklu Fallout (Fallout, Fallout 2, Fallout 3, Fallout: New Vegas i Fallout 4) w mniej niż 90 minut, ustanawiając nowy rekord świata. Całość oczywiście udokumentował.

Podejście należy do kategorii „%any”. To rodzaj speedrunów, w którym nie ma znaczenia procentowe ukończenie zadań - liczy się wyłącznie dotarcie do końca historii. Dozwolone jest także użycie błędów gry i wybranie dowolnego poziomu trudności.

Tomatoanus dokonał wyczynu właśnie na niskich poziomach trudności i z wykorzystaniem tak zwanych glitchy. Wszystkie szczegóły omówił w notatce, odpowiadającej na najczęściej zadawane pytania. Z tekstu dowiadujemy się chociażby, że wybranie języka włoskiego przyspiesza ukończenie New Vegas o 4 sekundy.

Inna sztuczka pozwalała na znacznie szybsze poruszanie bohaterem pierwszej części. Wystarczy znać poznać odpowiedni rytm klikania przyciskiem myszy. Nie obyło się też bez omijania przeciwników bez starć, co w oryginalnej grze nie jest możliwe bez użycia glitcha pozwalającego aktywować i dezaktywować tryb walki.

Ponad połowę czasu zajęła śmiałkowi rozgrywka w Fallouta 4. Cztery poprzednie odsłony post-apokaliptycznego cyklu tomatoanus ukończył w 53 minuty, przy czym przez pierwszą i drugą przebrnął w 18 minut. Należy również pamiętać, że podczas ładowania nie liczono czasu.

W notatce gracz zaznaczył, że jeżeli Fallout 76 zaoferuje odpowiednią historię, tomatoanus podejmie się jak najszybszego ukończenia produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami