Twórcy Cyberpunk 2077 konsultowali się z neurochirurgiem w sprawie wszczepów

Dbałość o detale.

Autor systemu RPG, na którym bazuje Cyberpunk 2077 - Mike Pondsmith - ujawnił, że twórcy gry konsultowali się z neurochirurgiem w sprawie instalowanych postaciom cybernetycznych wszczepów.

Amerykanin w wideo-wywiadzie dla serwisu IGN podkreślił, że wraz z CD Projekt Red stara się, by obecne w produkcji elementy bazowały na prawdziwych rozwiązaniach. Dlatego w przypadku implantów poproszono o pomoc eksperta.

- Podoba mi się fakt, że pomysłów, koncepcji i technologii nie bierzemy z powietrza. Tworzymy je w oparciu o rzeczy, które są namacalne w rzeczywistości. Przykładem są cybernetyczne wszczepy. Zapytaliśmy neurochirurga: „Jak to działa? Jak je implementować? Jak wygląda zabieg operacyjny? Co możemy pominąć?” - wyjaśnia.

cyberpunk_2077_wszczepy
Cybernetyczne wszczepy w Cyberpunk 2077 odegrają istotną rolę

Innymi słowy, przygotowując produkcję Pondsmith ze studiem CD Projekt Red przywiązują dużą wagę do dbałości o detale. To zaś powinno zaowocować większą wiarygodnością świata przedstawionego.

W uniwersum tytułu cybernetyczne wszczepy początkowo były wykorzystywane wyłącznie w celach medycznych. Z czasem jednak rozpowszechniły się - ludzie zaczęli używać implantów, by ułatwić sobie życie. W trakcie rozgrywki rozszerzą umiejętności postaci, gwarantując określone bonusy.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana, ale gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami